KSIĄŻKI

PAŹDZIERNIK - MOJE PRZECZYTANE KSIĄŻKI

Witajcie!
Dziś szybciutko przedstawię Wam, co udało mi się przeczytać w tym miesiącu. Zapraszam!


SKAZANIEC -  KRZYSZTOF SPADŁO
Tom I - "Na pohybel całemu światu"
Nikt mi tego nie powiedział i nikt mnie nie ostrzegł, że pierwsza noc w więzieniu jest najgorsza. Zanim zapadnie zmierzch, siedzisz zamknięty w celi, widzisz, jak z każdą minutą gaśnie światło dnia, i czujesz, że skrada się mrok. Prawie go słyszysz. Otula świat, przenika przez twoją skórę, wchodzi w głąb ciebie i wypełnia duszę. Czujesz się porzucony, bezbronny i samotny. Modlisz się w myślach, klepiesz pacierze, składasz przyrzeczenia i obietnice, błagasz o łaskę i nagle zdajesz sobie sprawę, że Bóg cię nie słyszy, bo dawno temu opuścił to miejsce. Zostałeś sam. Pierwszej nocy cela zaczyna cię przerażać. Uświadamiasz sobie, że twój cały świat skurczył się do jej rozmiarów. Być może wszyscy ci, którzy mają przed sobą wyrok kilku miesięcy lub lat, przyjmują to inaczej. Może potrafią sobie powiedzieć – dam radę, wytrzymam, to tylko tymczasowa klatka, to miejsce mnie nie zniszczy, bo pewnego dnia opuszczę mury. A co może sobie pomyśleć skazany na dożywocie? Z takim wyrokiem nie dumasz o przyszłości, nie patrzysz w przód, ale bezustannie oglądasz się za siebie. Liczy się tylko to, co dzieje się dzisiaj, wczoraj, kilka dni temu. Nie snujesz planów, na nic nie czekasz. Wydaje się to cholernie proste i oczywiste, ale zapewniam was, że wcale takie nie jest.
Tom II " Z bestią w sercu"
"Z bestią w sercu" to obraz życia za murami więzienia, relacji panujących pomiędzy osadzonymi a służbą więzienną. Historia bohatera wzbogacona o prawdziwe wydarzenia z okresu przedwojennej Polski. Wciągająca akcja, barwny język i żywe dialogi pozwalają przenieść się czytelnikowi w ten nieznany, bezwzględny świat.
Jest to książka o walce toczonej każdego dnia, o przetrwanie i utrzymanie pozycji w więziennym środowisku, gdzie jedni potrafią zachować status człowieczeństwa a inni odkrywają w sobie bestię.
Stanął przed nami, odchylił połę więziennej bluzy, kucnął, złapał za koszulkę i podciągnął ją w dół, ukazując lewą pierś.
– Patrzcie wszyscy! – Dłonią zaczął intensywnie pocierać skórę tuż nad sercem.
Kiedy po chwili ją cofnął, naszym oczom ukazał się przedziwny widok. Na zaczerwienionej skórze pojawił się biały napis.
– Czytajcie, bo tu stoi o mnie! – Jego głos zabrzmiał jak ponure objawienie.
Przeczytałem w duchu wytatuowane zdania: „Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: 666”.
Tom III " Za garść srebrników"
"Tutaj szybko umiera w człowieku to, co w nim dobre i najlepsze. Życzliwość? Ona budzi się wtedy, kiedy masz jakiś interes. Współczucie? Zapominasz co to takiego. Bezinteresowność w stosunku do bliźniego? Szybko pozbywasz się złudzeń, że coś takiego istnieje. Nie tu. Nie w więzieniu."
Tom IV "Czapki z głów"
"II wojnę światową przeżyłem na więziennych korytarzach i opowiem wam o rzeczywistości, która toczyła się z dala od frontowych okopów. Tu nie eksplodowały bomby i artyleryjskie pociski. Tu nie stały naprzeciw siebie dwie wrogie armie, gotowe ruszyć w bój na śmierć i życie. Tu nie było zgliszczy i gruzów. W murach wronieckiego więzienia toczyła się inna wojna. Wojna o przetrwanie za wszelką cenę, za wyrzeczenie się człowieczeństwa, wojna o kromkę chleba, łyk wody i kąt do spania. Tu zacierały się wszelkie granice, znikały ideały, wszędzie czaiła się zdrada, a bohaterowie ginęli okrutną i powolną śmiercią."
Krzysztof Spadło w wyśmienitym stylu kontynuuje więzienną epopeję. IV tom powieści "Skazaniec" zabiera czytelnika w okrutne i bestialskie czasy II wojny światowej. To opowieść o rzeczywistości zdominowanej przez instynkt przetrwania, o ludzkim sumieniu i poczuciu godności, jak również o tym, że w każdym człowieku drzemie dzikie zwierzę.


KILKA SŁÓW:
Muszę przyznać, że na początku trochę z dystansem podeszłam do lektury tematu więzienia i okresu międzywojennego, ale jak już zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać. Dobrze, że wypożyczyłam wszystkie (tak myślałam) cztery tomy, ponieważ zakończenie każdej serii to wielka niespodzianka, wielkie zaskoczenie, wielkie wow, że nie ma bata, od razu sięgamy po kolejną część. I jak już tak dotrwałam do czwartego tomu to co? Okazało się, że to nie koniec, że ponownie autor nas zaskoczył, zostawił nas z tą niewiedzą, z tym bólem.. co dalej?? Jestem zła!
Skazaniec to powieść niesamowita, pełna nietuzinkowych postaci, zawierająca wiele wątków historycznych świetnie wplecionych w fabułę, ale przede wszystkim na długo zapada w pamięć, wciąga od pierwszych stron oraz skłania do refleksji i przemyśleń. Jednym słowem: Rewelacja!!
P.s  Wiolu S z bloga subiektywnieoksiazkach.pl - gratuluję rekomendacji w IV tomie.
OCENA: 5/5


ZAGINIĘCIE - REMIGIUSZ MRÓZ
Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.
Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą…
REWIZJA - REMIGIUSZ MRÓZ
Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy...
Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.
KILKA MOICH SŁÓW:
Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Wcześniej nie miałam przyjemności czytać "Kasacji" -pierwszej części, ale myślę, że dużo nie straciłam (oczywiście nadrobię to). Obie książki napisane są w dobrym stylu i bardzo dobrze się czyta. Podoba mi się również to, że w każdej części mamy do czynienia z zupełnie innym rodzajem zbrodni, innym motywem i tłem obyczajowo-społecznym, a tym samym z innymi aspektami prawa i bezprawia. Lekka i przyjemna! Zakończenie w 'Rewizji' nieco naciągane, ale i tak jestem pod wrażeniem.
OCENA: 4/5

I to by było na tyle, a jak u Was? Czytaliście moje propozycje?
Pozdrawiam!


 1. u mnie czasu brak na czytanie ostatnio
  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam żadnej z tych książek, podobnie jak koleżanka wyżej nie mam czasu na czytanie;(
  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie znam żadnej z powyższych książek, czasami lubię poczytać przed snem ciekawa lekturę. Bardzo zaciekawił mnie skazane z chęcią umie sobie nim wieczór :)
  Buziaki
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. skazaniec polecam, na pewno Ci się spodoba :)
   Usuń
 4. Bardzo ciekawe tytuły. Myślę, że na nie znalazłbym czas ;)
  OdpowiedzUsuń
 5. Rewizja czeka na mnie w kolejce !! :D
  OdpowiedzUsuń
 6. Godne przeczytania! :)
  Zapraszam-Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)
  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam CIę, ja mam tyle na głowie, że przeczytam raptem dwie strony i zasypiam :( a żałuję bardzo
  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tych książek. Ostatnio mam niestety mało czasu na czytanie.
  OdpowiedzUsuń
 9. Wow, sporo tego się uzbierało :D Zazdroszczę, bo sama chciałabym więcej czytać, a tu ostatnio nawet czasu nie mogę znaleźć by pobiec do biblioteki ;/
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. też miałam ostatnio brak czasu, na szczęście to się zmieniło :)
   Usuń
 10. Sporo tego przeczytałaś! Ja niestety tylko jedną książkę :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  Mogłabym Cię prosić o kliknięcie w linki u mnie w najnowszym poście będę Ci bardzo wdzięczna :)
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. dobra i jedna -zawsze to coś ;)
   Byłam u Ciebie i poklikałam!
   Usuń
 11. Skazaniec to coś dla mnie do pocytania, dzięki Kochana :*
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Polecam!Albo może poczekaj, aż będzie kolejny tom, bo możesz tak jak ja, się trochę zdenerwować :)
   Usuń
 12. Lubię takie typu książki ;)

  https://sk-artist.blogspot.com
  OdpowiedzUsuń
 13. W wolnym czasie na pewno sięgnę po te książki :D
  OdpowiedzUsuń
 14. Liczyłam,że w jesienne wieczory znajdę więcej czasu na zaległe lektury,niestety narazie się nie udaje.
  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawią mnie książki Remigiusza :) Wiele świetnych recenzji czytałam :)
  OdpowiedzUsuń
 16. teraz widzę tam tylko moje nazwisko haha :D
  OdpowiedzUsuń
WRZESIEŃ - PODSUMOWANIE
Witajcie!
Dziś ostatni dzień września, dlatego czas na przegląd moich przeczytanych książek.
Zapraszam!1. CYNAMONOWE DZIEWCZYNY  - HANNA GREŃ
W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa młodej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok niego tajemniczą wiadomość - różę bez kolców, która tym razem omyłkowo trafia w inne miejsce. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch młodych policjantów łączy siły by schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę.
KILKA SŁÓW:
Nawet ciekawy kryminał. Czyta się szybko i łatwo. Rozwiązanie zagadki nie było zbyt skomplikowane, ale atmosfera kryminału wciąga do ostatniej strony. Chętnie przeczytam pierwszy i trzeci tom tej serii, ponieważ nieświadomie sięgnęłam po drugi :D
MOJA OCENA: 5/5

2. TEASE - AMANDA MACIEL
Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać.
Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole.
Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media.
W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło? 
KILKA SŁÓW:
Tease to powieść, która porusza bardzo ważny, ale też trudny temat. Mowa tu o przemocy psychicznej w szkole. Jest to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach. Godna polecenia szczególnie dla młodzieży- daje dużo do myślenia.
BRAK OCENY


3. NICHOLAS SPARKS - NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ
Ira Levinson ma za sobą wiele lat życia, przed sobą – zgodnie z diagnozą lekarzy – zaledwie kilka miesięcy. Kiedy w wyniku wypadku zostaje uwięziona we wraku samochodu, wspomina całe swoje życie, wypełnione miłością do nieżyjącej już żony.
Cztery miesiące wcześniej Sophia, studentka historii sztuki, poznaje Luke'a, młodego kowboja z rodeo. Ich wzajemna sympatia szybko przeradza się w głębsze uczucie, choć dzieli ich wszystko. Czy będą umieli zawalczyć o wspólną przyszłość?
KILKA SŁÓW:
Piękna książka, jednego z moich ulubionych autorów. Wciąga, wzrusza, zaskakuje. Do tego bardzo miło i szybko się czyta. POLECAM wszystkie jego książki!
OCENA: 5/54. MISTRZ - KATARZYNA MICHALAK
Sonia, spiesząc nocą do domu, znajduje się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie, a to prosta droga do kłopotów. Trafia w sam środek mafijnych porachunków. W ręce mężczyzny, który nie zawaha się przed niczym. Dziewczyna staje się pionkiem w śmiertelnej grze. Nie może być pewna, kto jest jej sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Jeden fałszywy krok, jedna ryzykowna decyzja, a zapłaci najwyższą cenę. Instynkt podpowiada, że powinna uciekać, ale… serce pragnie jego. Raula de Luki. Co zrobić, gdy porywacz okazuje się tyleż fascynującym, co niebezpiecznym mężczyzną? Jeśli na jego widok przyspiesza jej oddech, a serce zaczyna mocniej bić? Czy będzie potrafiła dokonać właściwego wyboru? Czy można igrać z ogniem… i w nim nie spłonąć. „Mistrz” to sensacyjna powieść, pełna erotyzmu i namiętnych scen, nie przekraczających jednak granic dobrego smaku. Jest w niej wszystko, czego szukają miłośnicy gatunku: zbrodnia, tajemnica, intensywne relacje między bohaterami i bardzo gorąca atmosfera.
KILKA SŁÓW:
No, no! Tu mnie p. Michalak zaskoczyła (pozytywnie oczywiście) tym oto najnowszym dziełem. Książkę czyta się bardzo lekko i szybko, wciąga do samego końca. A zakończenie...Po prostu nie wierzyłam.
Jej powieść gwarantuje sensację, dramat, miłość, nienawiść, zdradę, pożądanie, strach, niebezpieczeństwo - w idealnych proporcjach.
OCENA: 5/5

5. NA ROZSTAJU DRÓG - EVANS RICHARD PAUL
Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa”. Kiedy po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent, nie wiedział, co może spotkać go po drodze. Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia. Był skupiony na sobie. A jednak podczas wędrówki okazało się, że to on może pomóc innym i dzięki temu zapomnieć o własnej stracie i smutku. Zrozumiał to dzięki kilku wspaniałym kobietom, z którymi zetknął go los.Czego nauczy go spotkanie z tajemniczą Angel, która także próbuje zapomnieć o zdarzeniach z przeszłości? W jaki sposób zakończy się historia Kailamai, doświadczonej przez życie dziewczynki? I kim jest nieznajoma, siwowłosa kobieta, która poszukuje go od wielu tygodni?
KILKA SŁÓW:
Świetna historia, którą warto poznać. Porywa, wzrusza, daje mądre rady. Jest to druga część "Dzienników pisanych w drodze" i również dobra jak poprzednia ("Dotknąć Nieba").
Kibicuję jego wędrówce od samego początku i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.
MOJA OCENA: 5/5


I to by było na tyle z mojej skromnej biblioteki. A jak u Was z czytaniem w tym miesiącu?
Pozdrawiam i życzę udanego weekendu :)

 1. U mnie niestety ostatnio kiepsko z czytaniem książek
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi


  1. U mnie też, zaledwie jedna :/
   Usuń
  2. Monia -spokojnie, przyjdzie czas na czytanie :)
   Martyna - dobre i to :)
   Usuń
 2. Najdłuższą podróż na pewno przeczytam - lubię książki tego autora i ich ekranizacje :)
  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, szalona... A ja znów nic. dosłownie nic :(
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi


  1. też tak miałam, że dosłownie nic -teraz mam troszkę czasu, wiec jadę z tym światem :D
   Usuń
 4. Najdłuższą podróż czytałam :) Przyjrzę się tej powieści Evensa, jakiś czas temu czytałam "Papierowe marzenia" tego autora i pozytywnie się zaskoczyłam :)
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi


  1. "Papierowe marzenia" nie czytałam -chętnie wypożyczę :)
   Usuń
 5. Dwójeczkę chętnie przeczytam :)
  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Sparksa i Evansa. Muszę rozejrzeć się za tymi pozycjami :)
  OdpowiedzUsuń
 7. nie pamiętam kiedy książkę miałam w ręce :( może gdybym miała więcej wolnego czasu, ale ostatnio oczy mi się szybko męczą przeczytam z 10 postów z blogów i już mnie łamie
  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już dawno nie czytałam dobrej książki :)
  OdpowiedzUsuń
 9. Druga Książka z pewnością przypadł by mi do gustu , choć wszystkie bardzo ciekawie się zapowiadają.
  Buziaki.
  OdpowiedzUsuń
 10. kusi mnie najdłuższa podróż :)
  ps. poznamy się na spotkaniu blogerek w Opolu <3
  OdpowiedzUsuń
 11. najdłuższą podróż kiedyś przeczytam :)
  OdpowiedzUsuń
 12. Kocham kryminały i kocham cynamon, więc powiem szczerze że muszę sięgnąć po te cynamonowe dziewczyny ! :D
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi


  1. haha, to nie masz innego wyjścia, jak tylko sięgnąć po nią :D
   Usuń
 13. Nie znam żadnej z tych książek, ale większość mnie zaciekawiła :)
  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam Najdłuższą podróż:)
  OdpowiedzUsuń
 15. niestety nie poszalałam z czytaniem we wrześniu, czytałam tylko gazetki :):)
  OdpowiedzUsuń
Moje sierpniowe, przeczytane książki.
Witajcie!
Dawno nie pisałam o książkach, nie to, że nie czytam. Czytam! Ale przyznaję się, bardzo mało. Przez ostatnie miesiące miałam brak czasu - tu remonty w domu, potem wakacje, wyjazdy, a jak już chciałam wypożyczyć sobie książki, to biblioteka została zamknięta i to na miesiąc wrrr. No, ale teraz jest już wszystko okej i myślę, że już tak zostanie. Oby!
Zatem nie przedłużając, zapraszam Was na moje przeczytane książki..


ZAKAZANY OWOC - ERICA SPINDLER
Historia grzechu w dusznej scenerii Nowego Orleanu: zakazane namiętności, grzech pierworodny i odkupienie. Losy trzech kobiet... Lily Pierron: właścicielka legendarnego domu schadzek w Nowym Orleanie. Gotowa zapłacić każdą cenę za szczęśliwą przyszłość swej córki, przyszłość wolną od niechlubnego dziedzictwa kolejnych kobiet z rodu. Hope Pierron St. Germaine: wyrzekła się matki i zerwała z nią wszelkie więzy. Za dnia wytworna i pobożna małżonka bogatego właściciela hotelu i troskliwa matka Glorii, w nocy oddaje się wyuzdanym namiętnościom, ociera o świat przestępczy. Gloria St. Germaine: nieświadoma mrocznych rodzinnych tajemnic ponosi konsekwencje zła i występku, o których istnieniu nie ma pojęcia. Uparta i lekkomyślna, znajduje swoją zakazaną miłość - mężczyznę w przedziwny sposób związanego z losami jej rodziny. Nie wie, że matka zrobi wszystko, by zniszczyć tę miłość. Nie wie także, że tylko ten mężczyzna może odkryć tajemnice kobiet z rodu Pierron.
KILKA MOICH SŁÓW:
"Zakazany owoc" to powieść  obyczajowa z rozbudowanym wątkiem miłosnym i epizodem kryminalnym. Czyta się lekko i zgrabnie. Język jest prosty i łatwo przystępny. Wciągnęła mnie. Chętnie przeczytam inne tytuły tej aktorki.
Ocena: 4/5

BARWY MIŁOŚCI -TOM 1.


Jonathan Huntington jest nieprzyzwoicie bogaty, szaleńczo przystojny i zupełnie pozbawiony skrupułów. Jest także szefem firmy, w której Grace Lawson odbywa praktyki studenckie. Jego magnetyczny urok sprawia, że dziewczyna ufnie podąża za nim w świat zmysłowych rozkoszy, w którym obowiązują tylko trzy zasady: żadnych emocji, żadnych uczuć, żadnego zaangażowania. Początkowo oszołomiona intensywnością erotycznych doznań Grace nie przeczuwa, jak niebezpieczny może być świat mrocznych żądz i seksualnych fantazji kochanka...
CZERWIEŃ - KATHRYN TAYLOR TOM 2
Przepadła z kretesem. Chociaż Grace doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest uczucie do Jonathana Huntingtona, to z dnia na dzień kocha go coraz bardziej. Czy szlachetnie urodzony, żądny władzy i wyrachowany mężczyzna naprawdę jest tak nieprzystępny, jak jej się wydaje? Czy naprawdę widzi w niej jedynie zabawkę? Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, aby mu uświadomić, jak bardzo jest dla niej ważny i że chciałaby dzielić z nim życie. Nie wie jednak, że jej starania niemal doprowadzą do katastrofy: Jonathan będzie musiał stawić czoło tragedii z przeszłości i zmierzyć się z traumą, która rzuciła cień na całe jego życie. Jakiego ostatecznie dokona wyboru? Czy gorące uczucie pięknej młodej kobiety wystarczy, by zmiękczyć jego serce i dać im obojgu szansę na szczęście, którego tak bardzo pragną?
KILKA SŁÓW:
Oba tomy czyta się szybko i lekko, jak większość romansideł. Fajnie przedstawione uczucia i emocje bohaterów, szeroko opisane sceny erotyczne. Krótko: On Jonathan - szaleńczo przystojny i pozbawiony skrupułów. Jest także szefem, w której Ona -Grace odbywa praktyki studencie. Ona zakochuje się, On pożąda ją, lecz nie potrafi pokochać. Czy uda im się związek? To już musicie sami się dowiedzieć :)
OCENA: 5/5

KAMIEŃ I SÓL - VICTORIA SCOTT
Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu. Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim? Wyścig dobiega końca. Wystartowało stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć. Oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że twój puls przyspieszy!
KILKA SŁÓW:
Jeśli spodobała Wam się pierwsza część książki "Ogień i woda" to na bank pokochacie drugą 'Kamień i Woda'. Jak dla mnie ta część jest o wiele lepsza od pierwszej. Powieść porywa od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca, pełno w niej zwrotów akcji, momentami jest zabawna, a czasami wzruszająca i najważniejsze bohaterka nabiera charakteru. Super!
OCENA: 5/5


UZALEŻNIENI - ELIZABETH BURTON- PHILLIPS
Opowieść matki o walce z nałogiem synów.
Elizabeth była nauczycielką i zwyczajną matką, która nigdy nie przypuszczała, że jej życie zamieni się w najgorszy koszmar, kiedy jej bliźniaczy synowie uzależnią się od narkotyków.
Wraz z heroiną w ich życiu pojawiły się kłamstwa, kolejne odwyki, długi, kradzieże i pobicia. A potem wydarzyło się najgorsze: do jej drzwi zapukała policja z tragiczną informacją…
„Uzależnieni” to dramatyczna opowieść matki o walce z nałogiem synów. To książka, którą każdy rodzic powinien przeczytać.
KILKA SŁÓW:
Płakałam czytając tą książkę. Bardzo mocna, prawdziwa i smutna.
Nie oceniam bo to prawdziwa historia, ale za to polecam.

PUSTA KOŁYSKA - DIANA WALSH
Co drugi dzień ginie małe dziecko. Większość zostaje uprowadzona. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Maleńka Shelby została wykradziona ze szpitala kilka dni po narodzinach. Teraz jej matka, Diana, wraca do tych wstrząsających chwil, które na zawsze zmieniły jej życie.
W tej pełnej napięcia i poruszającej książce historie zrozpaczonej matki i porywaczki przeplatają się, ostatecznie łącząc się w pełnym napięcia finale.
KILKA SŁÓW:
Historia prawdziwa, bardzo poruszająca, ściska za serce i sprawia, że przekładasz kartki jedną po drugiej byle jak najszybciej dowiedzieć się co wydarzy się dalej...
Jak wyżej, nie oceniam książki, ale polecam.

To by było na tyle. A jak u Was z czytaniem? Czytaliście którąś z mojej listy?


Pozdrawiam!!

 1. lipa u mnie z czytaniem:( nie znam tych tytułów
  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w wolnej chwili zawsze coś czytam :) tych książek nie znam :)
  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne Ci poszło, ja też sporo ostatnio czytałam :)
  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie z czytaniem marnie :D Chciałabym przeczytać kilka pozycji, ale nie ma ich w mojej bibliotece, a na kupowanie nie mam ani miejsca, ani funduszów niestety :/ Ładna wymówka, nie? :D
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Natalia, mam takie same podejście co do kupowania książek, brak miejsca na nie, a po drugie szkoda mi kasy(czytam zawsze raz i po co mi potem mają leżeć) :D więc wymówka idealnaaa ;)
   Usuń
 5. oj dawno nic nie przeczytałam ale kupiłam niedawno kolejne książki :P
  OdpowiedzUsuń
 6. W tym miesiącu zaczęłam prace sezonową, więc zupełnie nie mam czasu na książki. Zaciekawiła mnie pozycja "Uzależnieni" :)
  OdpowiedzUsuń
 7. U nas są przeceny książek, ale jakoś nic ciekawego mnie nie kusi. No i też brak czasu niestety :c
  OdpowiedzUsuń
 8. ja ostatnio nie mam czasu na czytanie ksiązek ogółem przez wakcje chyba żadnej nie miałam w ręce ale to przez prace i sezon urlopowy a tobie całkiem ładnie poszło ! Gratki :)
  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam cały stos książek, którego powoli sie pozbywam. Wciągnęłam sie w serial i cieżko mi sie od niego teraz oderwać, chociaż czas na czytanie zawsze znajduje ;)
  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale zapisałam sobie niektóre tytuły :)
  OdpowiedzUsuń
 11. Serię Victorii Scott z przyjemnością przeczytam, czytałam na jej temat wiele pozytywnych opinii.
  OdpowiedzUsuń


Styczeń 2016 - moje przeczytane książki

Witajcie
Jak wiecie w tamtym roku zmierzyłam się z wyzwaniem :
 "Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu" i jak śledziliście moje wyzwanie udało się, z czego jestem bardzo dumna. 
W tym roku nie zmierzę się z wyzwaniem, ale będę pokazywać Wam, co i ile przeczytałam. Tak więc zapraszam na moje przeczytane książki ze stycznia 2016 roku...


1. OKULARNIK - KATARZYNA BONDA
Katarzyna Bonda powraca z nową powieścią, kontynuacją bestsellerowego "Pochłaniacza". Profilerka Sasza Załuska tym razem wybierze się w rodzinne strony autorki, by rozwikłać sprawę z przeszłości. Zmierzy się nie tylko z historią sprzed lat, przed którą od dawna próbowała bezskutecznie uciec, lecz także ze sprawą tajemniczego morderstwa, w którą zamieszana jest lokalna elita oraz polscy i białoruscy nacjonaliści.
Małe miasteczko na skraju Puszczy Białowieskiej skrywa wiele mrocznych tajemnic. Ściera się tu lokalna elita, polscy nacjonaliści oraz przedstawiciele białoruskiej mniejszości narodowej. Sasza Załuska przybywa do Hajnówki, aby spotkać się ze swoim dawnym partnerem i głównym podejrzanym w sprawie o kryptonimie "Czerwony Pająk". Łukasz Polak obecnie przebywa w prywatniej klinice psychiatrycznej. Na miejscu okazuje się jednak, że został zwolniony i nie wiadomo, gdzie jest obecnie. Próbując się z nim skontaktować, Sasza miesza się w sprawę porwania Iwony, byłej kibolki i nacjonalistki, młodej żony Piotra Bondaruka, właściciela lokalnego tartaku. „Pan młody” znany jest jako lokalny Sinobrody, bo zaginęła mu już trzecia kobieta, jest także zamieszany w ciemne interesy. Właścicielowi mercedesa-okularnika nie zdołano jednak nic udowodnić. Policja podejrzewa, że może mieć coś wspólnego z zaginięciem żony. Ciała jednak nie znaleziono, a skoro nie ma ciała, to nie ma i zbrodni. Czy Saszy uda się rozwiązać sprawę okularnika? Jaki związek ze sprawą ma Polak? Jakie sekrety kryją się w puszczy, w miejscu, gdzie różne narody walczą o swoją historię?
KILKA MOICH SŁÓW:
Na początku muszę napisać, że jeszcze żadna książka tak mnie nie wymęczyła jak ta, ufff, ale przeczytałam do końca.
Jak dla mnie za dużo tam wątków można się zamotać, postacie pojawiają się i znikają, za dużo nazwisk, za długie wstępy - trzeba trochę uwagi i skupienia, aby to ogarnąć. Mimo wszystko kryminał podobał mi się na tyle, że chętnie sięgnę po tom trzeci.
MOJA OCENA: 3/5


2. COUNTRY - DANIELLE STEELE
Stephanie przez lata trwała u boku mężczyzny, który ją zdradził. Jego niespodziewana śmierć odebrała jej jednak szansę na wybaczenie dawnych krzywd. Zagubiona i rozgoryczona, wyrusza do Las Vegas, by przemyśleć swoje życie. Niespodziewanie Stephanie spotyka na swojej drodze gwiazdę muzyki country – Chase’a Taylora. Mężczyzna ujmuje ją szczerością i prostotą. Dzięki niemu kobieta zaczyna znowu cieszyć się życiem. Podróżując wraz z jego zespołem, przeżywa niezwykłą przygodę i odkrywa piękno gorącego Południa. Czy Stephanie zechce związać się z Chase’em po stracie męża? Czy jej dzieci zaakceptują nowego mężczyznę w jej życiu?
KILKA SŁÓW:
Jest to literatura łatwa, prosta, przyjemna. Czytało się szybko i nawet trzyma w napięciu, no ale, dla mnie to takie romansidło które wszystko ładnie, pięknie, a czy tak jest na prawdę? Wątpię! Zresztą, sami przeczytajcie i oceńcie.
MOJA OCENA: 3/5

3. ŚMIERTELNA FANTAZJA - J.D ROBB NORA ROBERTS
Życie na granicy dwóch światów, realnego i wirtualnego, może być niebezpieczne… Ale śmierć jest prawdziwa tylko w jednym z nich. Porucznik Eve Dallas szuka przyczyn i sprawcy kolejnej zbrodni. Jak tym razem poradzi sobie ze śledztwem i mylącymi poszlakami? Bart Minnock, założyciel U-Play, prężnej firmy produkującej gry komputerowe, nie może się wprost doczekać, kiedy sam przetestuje najnowszy projekt, Fantastical, przy którym prace prowadzone są w największej tajemnicy. Następnego ranka zostaje znaleziony w zamkniętym na klucz pomieszczeniu, w kałuży krwi, z uciętą głową. To najbardziej zagadkowa sprawa, z jaką zetknęła się porucznik Eve Dallas. Przyjaciółka ofiary sprawia wrażenie szczerze pogrążonej w żalu, a jego ekscentryczni, nieprzeciętnie zdolni wspólnicy z U-Play są nie mniej od niej wstrząśnięci śmiercią swojego przyjaciela. Wydaje się, że nikt źle nie życzył pełnemu entuzjazmu i werwy milionerowi. Naturalnie cudzy sukces może budzić zawiść, a wśród producentów gier, jak w każdej branży, panuje ostra rywalizacja. Chwyty poniżej pasa nie są czymś niespotykanym, o czym doskonale wie Roarke, mąż Eve i jeden z konkurentów U-Play. Ale Minnock nie był naiwny i umiał się bronić zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Eve wraz ze swoimi współpracownikami odkryją, że to, co zmyślone, ma nieodparty urok, a za porażkę płaci się życiem.
KILKA SŁÓW:
Czyta się szybko bo trzyma w napięciu do końca. Zakończenie zaskakujące. Ogólnie fajna i nie tylko dla miłośników książek kryminalnych, ale również fantastyki czy powieści obyczajowej.
MOJA OCENA: 4/5

4. O WŁOS O ŚMIERĆ  - J.D ROBB NORA ROBERTS
Członkowie rodziny Swisherów zostają brutalnie zabici we własnych łóżkach. Sprawcy łamią najnowocześniejszy system bezpieczeństwa i korzystają z noktowizorów, by w przytulnym domu zamożnej rodziny odnaleźć śpiące ofiary. Nie ulega wątpliwości, że to wyszkoleni militarnie zawodowcy, którzy popełnili tylko jeden błąd: nie dostrzegli kryjącej się w ciemnej kuchni dziewczynki. Teraz Nixie Swisher jest jedynym świadkiem tej zbrodni bez wyraźnego motywu. Radzenie sobie z dziećmi nigdy nie było najsilniejszą stroną pani porucznik, ale Nixie potrzebuje bezpiecznego schronienia, a Eve musi rozwiązać zagadkę. Ze swą partnerką Peabody i mężem Roarkiem, oferującym im pomoc, jakiej nikt inny nie potrafiłby udzielić, porucznik Dallas rusza w pogoń za cieniami, zdecydowana za wszelką cenę odkryć ich tożsamość.
KILKA SŁÓW:
Kolejna dobra książka z przygodami porucznik Dallas. Tym razem dobry kryminał z elementami psychologi. Porywa i trzyma w napięciu do samego końca.
MOJA OCENA: 5/5


5. SZEŚĆ DNI W LENINGRADZIE - PAULLINA SIMONS
Nieopowiedziana dotąd historia podróży, która dała początek uwielbianej przez miliony czytelniczek trylogii. Równie emocjonująca i chwytająca za serce jak dzieje Tatiany i Aleksandra. Paullina Simons urodziła się w Leningradzie, ale w 1973 roku jako dziesięcioletnia dziewczynka wyjechała wraz z rodziną ze Związku Radzieckiego; jak jej się wydawało, na zawsze. W 1998 roku wróciła jednak, żeby zbierać materiały do powieści "Jeździec miedziany". Podczas sześciu dni pobytu w Petersburgu towarzyszył jej ojciec, Jurij Handler, szef sekcji rosyjskiej Radia Wolna Europa. Dla obojga była to przede wszystkim podróż sentymentalna: powrót do dawnych, dobrze znanych miejsc i spotkania z przyjaciółmi. W rodzinnym mieście Paullina uświadomiła sobie, że tak naprawdę Leningrad będzie nosić w sobie do końca życia, bo choć w młodości rozpaczliwie starała się zostać Amerykanką, jej dusza pozostała boleśnie rosyjska.
KILKA SŁÓW:
Osobista książka Paulliny Simons autorki Jeźdźca Miedzianego. To powieść o jej wizycie w Leningradzie, miejscu gdzie się wychowała. Powraca, aby przywrócić wspomnienia do znanych jej miejsc, spotkań z przyjaciółmi, ale tak naprawdę powróciła tam, aby nazbierać materiały do powieści "Jeźdźca miedzianego". Dla mnie nie do końca dobra pozycja, nie porwała mnie jak jej pozostałe książki..
MOJA OCENA: 3/5

A Wam jak poszło w styczniu ?? Czytaliście moje książki ??
 1. Ja w sumie lubię książki DANIELLE STEELE :)
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Ja również lubię, taka odskocznia od kryminałów, thrillerów itp, które czytam zazwyczaj :)
   Usuń
 2. U mnie w styczniu 4 przeczytane książki i 5 rozpoczęta :-)
  OdpowiedzUsuń
 3. Również przeczytałam w styczniu Okularnika, tak średnio mi się podobał :)
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. taki średniaczek i do tego strasznie zamotany :D
   Usuń
 4. Ja właśnie czytam standardowo kryminał :)
  OdpowiedzUsuń
 5. Nieźle Ci poszło. Okularnik wygląda jak taka mini encyklopedia ( taka gruba ) :P
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Dzięki. Tak, bo Okularnik jest grubym tomiskiem ma około 840 stron :D
   Usuń
 6. lubię książki Bondy, choć faktycznie trzeba im poświęcić sporo uwagi :)
  mnie ostatnio wciągnęły kryminały skandynawskie, jestem świeżo po lekturze trylogii Millenium - polecam!
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Millenium to ja kochana, dawno mam już za sobą, wszystkie cztery cz. były świetne :)
   Usuń
 7. Dobrze Ci idzie, Okularnik podbija skalę cm :D
  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę,że książka Bondy połyka objętością dwie powyższe :)
  ja w styczniu przeczytałam 4 książki :)
  OdpowiedzUsuń
 9. Bonda wciąż jakoś do mnie nie trafia. Jestem rozmiłowana w St. Petersburgu wiec Simons łykam jak leci.
  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny stosik :D brawo! aż miło popatrzeć. Mnie niestety dopadła nauka... :(
  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam jeszcze żadnej z Twoich pozycji :)
  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znałam żadnej z tych książek, może kiedyś sięgnę. Na razie muszę się zmierzyć ze swoim stosem :)
  OdpowiedzUsuń
 13. Nie znam z żadnej z przeczytanych przez Ciebie pozycji... Życzę tak dobrego lub jeszcze lepszego lutego!
  Pozdrawiam
  ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Dzięki i również pozdrawiam :)
   Usuń
 14. Mnie się "Okularnik" bardzo podobał. Nie mogę się doczekać trzeciej części tej serii.
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Ja również sięgnę po trzeci tom, mimo, że nie porwał mnie na maksa :)
   Usuń
 15. ja własnie szykuję się do przeczytania Okularnika. Jest już na liście :D
  Sandicious
  OdpowiedzUsuń
 16. Przeczytałaś sporo, ja w sumie podobną ilość :)
  OdpowiedzUsuń
 17. Widzę, że przeczytałaś sporo pozycji :) Ja niestety nie mam ostatnio na to czasu...
  OdpowiedzUsuń
 18. Gratuluję Reniu, świetnie Ci idzie.
  :*
  OdpowiedzUsuń

Grudzień - moje przeczytane książki no i wyniki mojego wyzwania :)

Witajcie
Jak wiecie bardzo lubię czytać książki, czytam już od kilku dobrych lat. Rok temu na kilku blogach zobaczyłam wyzwanie: przeczytaj tyle, ile masz wzrostu, wtedy sobie pomyślałam, a czemu by nie spróbować !! No i tak się zaczęło... Minął rok ufff, bardzo szybko i czas podsumować, ile przeczytałam i czy udało mi się z zmierzyć z wyzwaniem.
Zapraszam dalej....

1. ŚWIĘTA ZE ŚMIERCIĄ- J.D ROBB
'Kiedy ktoś zapuka do twych drzwi, dobrze się zastanów, zanim otworzysz, każda randka może się okazać śmiertelną pułapką…Nikt nie lubi spędzać świąt samotnie. Dla najbardziej ekskluzywnej spośród nowojorskich agencji matrymonialnych to czas wprost idealny, by łączyć ze sobą tych, którzy dotąd nie mieli szczęścia w miłości…Porucznik Eve Dallas podążająca tropem seryjnego mordercy przebierającego się za Świętego Mikołaja dokonuje przełomowego odkrycia: wszystkie jego dotychczasowe ofiary były też w bazie słynnego biura matrymonialnego. Podczas gdy morderca nie ustaje w polowaniu na kolejne samotne kobiety, Eve zgłębia mroczny świat, w którym poszukiwanie miłości może okazać się śmiertelnie niebezpieczne… Czy zdąży, zanim stanie się jego kolejnym celem?
KILKA SŁÓW:
Już nie raz na na blogu pokazywałam książki Nory Robers, ale o tematyce miłosnej, a tu proszę taka niespodzianka i dowiaduję się, że Nora  pod pseudonimem  J.D Robb, wkracza na 'terytorium' gatunku kryminalnego LOL. 
Kryminał w świątecznym klimacie. Czyta się szybko i łatwo. Nie nudzi i wciągaaa.
Szkoda tylko, że nie wiedziałam, że to siódma część serii o porucznik Eve Dallas, ale na pewno to zmienię i chętnie zacznę od pierwszej części, bo zapowiada się dobrze.
OCENA: 5/5
2. ZŁODZIEJ DŁONI - J.T ELLISON
"Sadystyczny seryjny morderca wybiera kolejną ofiarę – dziewczynę z Nashville. Pani porucznik z wydziału zabójstw, Taylor Jackson, oraz jej przyjaciel, analityk FBI, doktor John Baldwin, wspólnie prowadzą śledztwo w tej sprawie. Dusiciel z Południa morduje kolejne osoby, a na miejscu zbrodni zostawia ponurą wizytówkę – dłoń poprzedniej ofiary. Ambitna dziennikarka telewizyjna Whitney Connolly jest przekonana, że sprawa Dusiciela z Południa pomoże jej w karierze i umożliwi wyjazd z Nashville. Posiada informacje, które mogą zmienić kierunek dochodzenia. Nie przypuszcza jednak, że sprawa będzie dotyczyć także jej osobiście, a za swoje ambicje zapłaci wysoką cenę… Nikt nie potrafi powstrzymać zwyrodnialca, ale wszyscy zaczynają sobie uświadamiać, że prawdziwe zło rodzi się z zakłamania."
KILKA SŁÓW:
Ciekawy i bardzo dobry kryminał. Trzyma w napięciu do samego końca, a zakończenie jest niejednoznaczne, a tym samym ciekawe.
OCENA: 4/5
3. CO NAS NIE ZABIJE - DAVID LAGERCRANTZ MILLENIUM tom 4
"Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael zaczyna pracę nad sensacyjnym artykułem, który może uratować jego karierę."
KILKA SŁÓW: 
Rewelacyjna kontynuacja trylogii Stiega Larssona. Bohaterowie znani, nowa intrygując sprawa, wątek autyzmu zaakcentowany wyraziście, a całość czyta się szybko. Autor odwali kawał dobrej roboty, doskonale poradził sobie z zadaniem i podziwiam go za to, że miał odwagę, aby napisać ciąg dalszy Millenium. Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy, bo na to się zapowiada.
OCENA: 5/5
Sumując w tym miesiącu przeczytałam trzy książki co dało mi 10 cm.


A teraz czas na podsumowanie całego roku, uwaga, uwaga przez cały 2015 rok przeczytałam 67 książek, co dało mi 181,5 cm.


Z uśmiechem na twarzy stwierdzam, że udało mi się zmierzyć z wyzwaniem: PRZECZYTAJ TYLE, ILE MASZ WZROSTU, a mam 160 cm. wzrostu :) HURA, HURA!!
Nawet przekroczyłam, wzrost mojego męża który ma 180 cm :D:D


Pozdrawia i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2016 oraz szampańskiej zabawy:)


 1. Brawo Renia:)))).
  Tobie kochana fantastycznego roku. Zeby spełnił oczekiwania i przyniósł ze sobą tylko fajne dni.
  OdpowiedzUsuń
 2. No kochana !!!!Super, ja zaledwie cztery :)D
  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję kochana :)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
  OdpowiedzUsuń
 4. Szczęśliwego Nowego Roku :*
  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję! :) wynik rewelacyjny!
  OdpowiedzUsuń
 6. imponujący wynik!
  ja właśnie mierzę się z lektura nowego Kinga - choć nie wciągnęła mnie tak jak niektóre z wcześniejszych jego książek to i tak jest dobra ;)
  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio też sporo czytam :)
  OdpowiedzUsuń
 8. Super wynik! Szczęśliwego 2016 !
  OdpowiedzUsuń
 9. No no gratulacje! Zawyżasz statystyki :)
  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny wynik! Gratuluję :)
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku :)
  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę sobie kupić "Millenium" uwielbiam te serię :) gratuluję wyniku :D
  OdpowiedzUsuń
 12. Super, Gratulacje sukcesu :)
  Szczęśliwego Nowego Roku :)
  OdpowiedzUsuń
 13. Moje gratulację !!!;*
  Szcześliwego Nowego Roku ;*
  OdpowiedzUsuń
 14. Brawo Reniu :)
  Nie wiedziałam, ze jest 4 cześć Millenium, muszę wypożyczyć
  Wszystkiego dobrego na Nowy rok :)
  OdpowiedzUsuń
 15. Kochana gratuluję i życzę wszystkiego co najlepsze na ten nowy rok !! <3 :*
  OdpowiedzUsuń
 16. Żadnej z nich nie czytałam, a w Nowym Roku życze Ci wielu ciekawych książek i szampańskiej zabawy w dzisejszą noc ;)
  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkiego dobrego w nowym roku:)
  OdpowiedzUsuń
 18. No, no :D Gratulacje :) U mnie niestety kiepsko ...
  OdpowiedzUsuń
 19. to w tym roku musisz przeczytać tyle, ile Ty masz wzrostu + Michał :D wyzywam Cię :D
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. hehe no, to chyba przesadziłaś hihi :D już wiem, że nie dam rady, no chyba, że wprowadzisz się do mojego domku, a ja będę czytać :D
   Usuń
 20. No no - zazdroszczę, bo mi jakoś czasu brak na czytanie.
  OdpowiedzUsuń
 21. Gratuluję zakończenia wyzwania z wynikiem pozytywnym :D hehe
  oraz życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)
  OdpowiedzUsuń
 22. Gratuluję pozytywnie zakończonego wyzwania! :D :D
  OdpowiedzUsuń
 23. Gratuluję Reniu. I życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
  :*
  OdpowiedzUsuń
 24. Nie czytałam... Najlepszego w Nowym Roku :)
  OdpowiedzUsuń
 25. Muszę sięgnąć po te książki :) Zapowiadają się ciekawie :)
  OdpowiedzUsuń
 26. Gratuluję :)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)
  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo lubię kryminały więc chętnie sięgnęłabym po te książki :) No i gratuluję bo bardzo dobry wynik osiągnęłaś :)
  Szczęśliwego Nowego Roku!
  OdpowiedzUsuń
 28. Żadnej nie czytałam;)
  Gratuluję i życzę Wszystkiego najlepszego w nowym roku:))
  OdpowiedzUsuń
 29. W grudniu nie przeczytałam żadnej książki z braku czasu :(
  OdpowiedzUsuń


LISTOPAD - MOJE PRZECZYTANE KSIĄŻKI
Witam
Ten czas tak szybko leci, że zapomniałam pokazać, co i ile przeczytałam w listopadzie. Nie przedłużając, zapraszam do mojej lektury.
1. PŁACZ NIEMYMI ŁZAMI - JOE PETERS
"Wstrząsające wspomnienia dziecka maltretowanego i molestowanego przez swoich najbliższych – bardziej poruszające niż historie opisywane przez Cathy Glass.Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie. A świat pozostał niemy. 
To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem… 
A jednak to zdarzyło się naprawdę. 

Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące 

żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno…

Kiedy Joe miał pięć lat, ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę. 

Odtąd matka mogła już być bezkarna...

Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci, jeść pod stołem resztki z podłogi. Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy. Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata…

Kiedy miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki. Mężczyzna gwałcił chłopca na oczach matki. Chłopiec krwawił, 

cierpiał, ale nie mógł nie tylko mówić, ale nawet krzyczeć. 

Ale najgorsze miało dopiero nastąpić..."
KILKA SŁÓW:
Świetna, a zarazem smutna książka jaką w życiu miałam okazję przeczytać. Czytając losy Joe'go płakałam jak bóbr. Nawet sobie nie umiem wyobrazić, co te biedne dziecko musiało przejść, i nie mogę uwierzyć, że są na świecie tacy wredni, okrutni ludzie-potwory...Przecież dziecko to największy skarp życia, które powinno się kochać i pielęgnować do końca życia. :/ 
OCENA: Trudno oceniać tak smutną, ale prawdziwą historię, więc tego nie zrobię, ale za to mogę ją Wam polecić!
2. ŻYCIE PISANE NA PIASKU - REGINA CALCATERRA
"Dzieciństwo razem z czwórką rodzeństwa spędziła na ulicy i w rodzinach zastępczych. Dziś pełni wysokie funkcje rządowe. Nowojorska prawniczka opowiada o walce o przetrwanie i uratowanie rodzeństwa i o drodze na szczyt. Od bezdomności, głodu i przemocy do imponującej kariery politycznej - porażająco szczera, chwytająca za gardło historia walki i nieugiętości wobec wszelkich przeciwności losuUlica, schronisko dla bezdomnych, parking za supermarketem, spanie w samochodzie, piwnica w domu nowego faceta matki albo strych...Dla Reginy i jej rodzeństwa bieżąca woda i stary materac to luksus. Na takie życie skazała ich matka. Wiecznie pijana, obrzuca dzieci wyzwiskami i bije je, brutalnie, do krwi. Spokój jest tylko wtedy, kiedy znika - na dzień albo na miesiąc. U kolejnego wujka albo Bóg wie gdzie. Wtedy dzieci radzą sobie same, a Regina zastępuje im matkę. „Organizują” jedzenie, ubranie. I nie zdradzają przed nikim, że są głodni i bici. Bo wtedy zabierze ich opieka społeczna…Lecz to, czego boją się najbardziej, nadchodzi. Zostają rozdzieli i trafiają do rodzin zastępczych. Dla Reginy zaczyna się kolejna walka - o odzyskanie rodzeństwa. Regina Calcaterra opisuje, jak pomagając sobie wzajemnie, wraz z siostrami i bratem przetrwała okrucieństwo matki, zaniedbanie, bezdomność, koszmar domów zastępczych. Mówi o marzeniach o lepszej przyszłości - dla siebie i dla nich. O uporze, z jakim szła naprzód: w wieku 14 lat uniezależniła się od opieki matki, skończyła college i studia prawnicze, rozpoczęła karierę w administracji stanowej."
KILKA SŁÓW:
Kolejna smutna historia, a raczej autobiografia. Dramat opowiadający o pewnym rodzeństwie które przeszło przez piekło. Koszmar jakie dzieci przeszły i to przez własną matkę, a potem następne piekło, w rodzinie zastępczej. Łzy, ból i rozpacz, ahh, ponownie płakałam jak bóbr. Ale cieszy mnie to, że rodzeństwo w późniejszym życiu wyrosło na porządnych ludzi, mimo, że nie zaznali luksusów, ani najważniejszego .....miłości rodziców :/
3. SZUKAJ MNIE WŚRÓD LAWENDY - AGNIESZKA LINGAS - ŁONIEWSKA
ZUZANNA - TOM 1
 "Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy historie, trzy miłości. Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych obietnicach? Mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale czy takim dobrodziejstwem Zuzanna obdarzy Roberta? Nie tak łatwo przecież zamknąć karty przeszłości i napisać nową opowieść o wspólnym życiu.
Zuzanna to pierwszy tom historii trzech kobiet w gorących chorwackich klimatach. Opowieść o tym, jak łatwo i szybko można zniszczyć wszystko, co w życiu najcenniejsze i jak trudno potem to odzyskać."
ZOFIA - TOM 2
"Kontynuacja lawendowej trylogii. W tomie II poznajemy historię trójkąta miłosnego średniej siostry Zuzanny i Gabrieli. Zosia staje twarzą w twarz z własną przeszłością i pierwszą wielką miłością. Maks Krall wraca do jej życia i nie pozwala o sobie zapomnieć. Czy Zosia zrozumie własne pragnienia, czy Adam wyjawi jej prawdę, czy Maks naprawdę ją kocha? Wraz z bohaterami zwiedzamy Frankfurt nad Menem, Wrocław i oczywiście malowniczą Dalmację Południową. Opowieść o miłości, tajemnicy sprzed lat i życiu w zakłamaniu."
GABRIELA - TOM 3
"Ostatni tom lawendowej trylogii. Wracamy na półwysep Peljesac do Trpanj i wraz z Gabrielą próbujemy odszukać cień wielkiej miłości do Iwo, który przed laty zostawił dziewczynę w obcym kraju i wyjechał do Włoch. Co się wydarzyło pomiędzy energiczną blondynką i przystojnym Chorwatem? Jakie tajemnice uniemożliwiły tej zakochanej parze życie w miłości? Czy Gabrysia zna całą prawdę o Iwo? Czy ten mężczyzna wie, jaką naprawdę kobietą jest ta Polka, o której nie może przestać myśleć? Zakończenie miłosnych historii trzech sióstr. Pełne namiętności, tajemnic i przeciwności losu."
KILKA SŁÓW:
Wszystkie trzy części czytało mi się szybko i lekko. Fajna, romantyczna trylogia, która zabrała mnie w podróż po malowniczych zakątkach Włoch i Chorwacji, gdzie siostry odnajdują to, czego tak długo szukały, czyli miłości i spełnienia.
Ocena: 4/5

Sumując w listopadzie przeczytałam pięć książek, co dało mi 10 cm.
Został mi ostatni miesiąc do mojego wyzwania: przeczytaj tyle, ile masz wzrostu. Czy mi się udało? tego dowiecie się pod koniec grudnia :)

Pozdrawiam!

 1. Żadnej z nich nie czytałam, może się skuszę.
  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam żadnej. Ale ostatnio wzięło mnie mocno na biografie i dokumenty więc inna literatura czeka w kolejce :)
  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam wcześniej tych książek, ta lawendowa trylogia mnie zaciekawiła
  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze same ciekawe pozycje.
  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze dwie książki to "ciężkie" pozycje więc chyba dobrze, że następne je trochę zrównoważyły.
  OdpowiedzUsuń
 6. Dwie pierwsze pozycje są zapewne bardzo wzruszające i poruszające.
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. bardzo wzruszające i poruszające.
   Usuń
 7. pierwsza książka bardzo mnie zainteresowała
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. polecam, ale Aniu pamiętaj, łzy same lecą... :/
   Usuń
 8. Druga wydaje się być interesująca :)
  OdpowiedzUsuń
 9. Żadnej z nich nie znam, zaciekawiła mnie ta pierwsza
  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nadal nie mam czasu na czytanie...heh, może kiedyś się to zmieni :)
  OdpowiedzUsuń
 11. Prozę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej mam od dawna w planach :)
  OdpowiedzUsuń
 12. Kobietko zazdroszczę Ci tego czasu i chęci do czytania :)
  OdpowiedzUsuń
 13. oo a ja tak dawno czytałam..
  OdpowiedzUsuń
 14. takie smutne! za smutne!

  http://lamodalena.blogspot.com
  OdpowiedzUsuń
 15. Z chęcią oddałabym się w lekturę ciekawej książki :)
  OdpowiedzUsuń
 16. Na pierwszą pozycję mam ochotę :]
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. ale Zeberko pamiętaj, przygotuj sobie paczkę chusteczek, bo pewnie będziesz płakała jak ja, bardzo smutna historia :/
   Usuń
 17. Ja nadal nie siadłam do żadnej książki ;(
  OdpowiedzUsuń


PAŹDZIERNIK - MOJE PRZECZYTANE KSIĄŻKI
Hejka
Mamy koniec miesiąca, a więc czas na krótkie podsumowanie na moim blogu, co i ile przeczytałam.
Zapraszam zatem do miłej lektury..
1. POGROMCA LWÓW - CAMILLA LACKBERG
Camilla Läckberg w szczytowej formie! Recenzenci i czytelnicy są zgodni, warto było czekać!
Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć. Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku, gdy już wiadomo, że potrącona dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Okazuje się, że padła ofiarą okrutnych zabiegów, co gorsza, nie tylko ona. W tym samym czasie Erika Falck bada sprawę sprzed lat, rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią ojca rodziny. Odwiedza w więzieniu jego żonę, skazaną za morderstwo, ale nie może się od niej dowiedzieć, co się wtedy tak naprawdę wydarzyło. Erika czuje, że coś się nie zgadza, że kobieta coś ukrywa. Wydaje się również, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości…
KILKA SŁÓW:
Uwielbiam książki Camilli Lackberg. Przeczytałam wszystkie jej tomy, ostatni tom czytałam dwa lata temu "Fabrykantka aniołów". I teraz odpowiem na pytanie: czy warto było, tyle czasu czekać, na kolejną książkę? O Tak, tak warto:). Powiem szczerze, że bardzo miło powrócić do miasteczka Fjallbacka, do rodziny Patryka i Eryki, no i oczywiście do kolejnej świetnej mrocznej zagadki.
MOJA OCENA: 5/5

2. TAM, GDZIE NIE SIĘGA JUŻ CIEŃ- HANNA KOWALEWSKA

Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Dlaczego? Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron? Dlaczego jej przyjaciele z młodości nie ułożyli sobie życia, są samotni lub w nieudanych związkach?
KILKA SŁÓW:
Fajna, ciekawa, ciepła, opowieść. Opowieść o życiu, pełnym zakrętów i trudnych życiowych wyborów, o prawdzie i fałszu, miłości i zdradzie. Ciekawa, choć chwilami przygnębiająca historia.
OCENA: 4/5
3. SUSZA - GRAHAM MASTERTON 
SUSZA to thriller katastroficzny, który zabiera czytelnika do San Bernardino w Kalifornii dotkniętej klęską suszy. Brak wody stał się faktem. Władze wprowadzają grafik, według którego poszczególne dzielnice mają być pozbawione wody na okres czterdziestu ośmiu godzin. To jednak jest mrzonka. Wody nie będzie wcale, a przynajmniej dopóki nie wrócą deszcze. Społeczeństwo odpowiada buntem, dochodzi do zamieszek na ulicach, kradzieży, plądrowania, zbrodni i gwałtów. W tej atmosferze chaosu zostaje aresztowany syn Martina Makepeace’a. Przekonany o jego niewinności ojciec, były żołnierz marines, pomaga mu wydostać się z więzienia. Naraziwszy się agentom skorumpowanego gubernatora Kalifornii, Martin wraz z rodziną musi uciekać. Jego celem jest jezioro w Parku Narodowym Joshua Tree. Żeby tam dotrzeć, będzie musiał się zmierzyć z nieprzyjazną pustynią. Ale nie tylko ona okaże się przeciwnikiem...
KILKA SŁÓW:
Książka tak pobudza wyobraźnie, że brak wody staje się wręcz namacalny. Wciągnęła mnie jak dobry film, co tu dużo pisać, lubię takie książki i poproszę o więcej, więcej ... kto nie czytał polecam.
OCENA: 5/5
4. WYSŁANNICZKA - STEPHEN MILLER
Znakomity, rozgrywający się współcześnie thriller o ataku terrorystycznym z użyciem broni biologicznej. Studium psychologiczne terrorystki, która jest także ofiarą swojej okrutnej gry. Panorama współczesnej Ameryki, która jest synonimem Zachodu (kontrasty społeczne, zachłanność, konsumpcjonizm, pogarda dla tych, którzy nie spełnili się w świecie amerykańskich marzeń). W świecie coraz większych zagrożeń, uśpionych komórek tajnych organizacji i niewidzialnych wrogów ta książka opowiada o wojnie z terroryzmem w sposób niezwykle emocjonujący, a zarazem głęboko ludzki. Daria jest młodą fanatyczną terrorystką i nosicielką śmiercionośnego wirusa ospy. Pewnego dnia zostaje wysłana do Nowego Jorku jako rzekoma dziennikarka, by tu roznosić wirus i przynieść śmierć milionom niewinnych ludzi. Jest „strzałą”, która ma ugodzić znienawidzonego zachodniego szatana.
KILKA SŁÓW:
Po opisie myślałam, że książka porwie, rozłoży mnie na kolana lecz jednak tak się nie stało, a szkoda ;/ 'Wysłanniczka' to młoda dziewczyna Daria, która ma śmiercionośne zadanie - zarazić jak najwięcej osób. Konkretne cele, strategiczne miejsca...wszystko pięknie, ładnie, ale troszkę wieję nudą, myślałam, że wciągnie mnie do swojego świata, w którym życie mogłoby być bardziej niebezpieczne.
OCENA: 3/5

Sumując w tym miesiącu przeczytałam cztery książki co dało mi 13 cm. :)

A jak u Was z czytaniem w tym miesiącu ???

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEGO WEEKENDU :)
 1. Ha Masterton i Manitou... to były czasy ech. Tej pozycji nie znam, ale poznam :)
  OdpowiedzUsuń

 2. Odpowiedzi  1. eee tam wstyd :D będziesz mieć czas to poczytasz co nie co :)
   Usuń
 3. Uwielbiam Mastertona i Lackberg :)
  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam Cię za ta chęć do czytania :)
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. książki to sama przyjemność, a nie wyzwanie :P
   Usuń
  2. Uwielbiam czytać i czytam kiedy tylko mogę :D
   Usuń
 5. standardowo jeśli chodzi o książki to nie przeczytałam nic.. poza podręcznikami akademickimi ;)
  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie w tym miesiącu słabo :(
  OdpowiedzUsuń
 7. Ja czytam "Pod kopułą" Kinga, bo jakoś mi umknęła tak książka. Te, które polecasz są dość intrygujące. Ostatnia pod opisie mnie bardzo zainteresowała, szkoda, że nie okazała się taka ciekawa :/
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. nie czytałam jeszcze 'Pod Kopułą' ale chętnie wypożyczę sobie :) Wysłanniczka jest fajna, polecam, może Tobie się spodoba, no mi brakowała tam mocnej akcji :D
   Usuń
 8. Gratuluje aż tylu przeczytanych książek :)
  U mnie były tylko dwie krótkie książki w październiku.
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Dzięki, dwie książki to też dobry wynik...zawsze coś :D
   Usuń
 9. lubię książki Mastertona, choć dawno nie czytałam już nic nowego...
  OdpowiedzUsuń
 10. też uwielbiam książki Camilli Lackberg, są świetne :)
  OdpowiedzUsuń
 11. Same grubaski :) U mnie z czytaniem ostatnio słabo ;/
  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam książki Mastertona :)
  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam żadnej niestety. :)
  OdpowiedzUsuń
 14. Podaruj mi Kochana swój wolny czas na czytanie :P
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Kochana u mnie też z czasem mało, przeważnie wieczorami czytam :D
   Usuń
 15. ja też uwielbiam książki Camilli Lackberg:) większość przeczytałam, w swojej biblioteczce mam jeszcze trzy i chyba jedna z nich będzie tą, za którą się zabiorę jak tylko skończę czytać "Grey'a":)
  OdpowiedzUsuń

WRZESIEŃ- Moje przeczytane książki
Witajcie!!
Koniec miesiąca to czas na podsumowanie na moim blogu, co i ile przeczytałam. Zaczynamy!
1. DZIECI WOLNOŚCI - PAULLINA SIMONS
Powieść o losach rodziców Aleksandra, poprzedzająca uwielbianą przez polskie czytelniczki trylogię „Jeździec miedziany”. U progu XX wieku Gina przybywa z Sycylii do Bostonu w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. Poznaje Harry'ego Barringtona, który szuka dla siebie miejsca w starym świecie Nowej Anglii. Ona jest biedną, prostą imigrantką, on pochodzi z jednej z najlepszych rodzin w mieście, jednak łączy ich wzajemna fascynacja. Mija czas. Po trudnych chwilach rozłąki oraz wielu przeciwnościach losu Gina i Harry pragną być razem. Wiedzą jednak, że ich związek odciśnie piętno na losach dwóch rodzin i pozostawi po sobie zgliszcza. Zakochani stają w obliczu najbardziej okrutnego wyboru – między tym, czego nie mogą mieć i tym, bez czego nie mogą żyć.
KILKA SŁÓW:
Lubię książki Pani Simons, ale muszę przyznać że trylogia 'Jeździec Miedziany' zachwyciła mnie najbardziej. Dzieci Wolności to opowieść o losach rodziców Aleksandra o tym jak się poznali i co skłoniło ich do wyjazdu z Rosji. Czytało się fajnie, lekko, ale coś mi w niej brakowało.....tego może się dowiem w kolejnym tomie "Bellagrand"
Ocena: 4/5
2. ZAKŁAD O MIŁOŚĆ - AGNIESZKA LINGAS - ŁONIEWSKA
Pełna wzruszeń historia o miłości, zagubieniu i poszukiwaniu siebie. 
Sylwia Kujawczak, studentka ostatniego roku historii sztuki, za dwa tygodnie wychodzi za mąż. Wychowana w tradycyjnej, arystokratycznej rodzinie dziewczyna nie wie jednak do końca, jaka ma być jej życiowa droga. Gdy przyjaciółki wyciągają ją z domu na wieczór panieński, nie wie również, że ta noc zmieni jej przyszłość. 
Aleks Cichocki „Cichy” to mężczyzna, który nie wierzy w miłość. Wychowywany przez ojca, nigdy nie wybaczył matce, że ich zostawiła. Ale czy Aleks zna prawdę o swoim dzieciństwie? I czy naprawdę jego serce nie potrafi kochać? 
Sylwia i Aleks poznają się na imprezie. Szorstki w obyciu, pewny siebie, nauczony brania i korzystania z uroków życia mężczyzna intryguje ją. Dziewczyna boi się swoich odczuć, zaczyna zastanawiać się nad swoim dotychczasowym życiem, ułożonym wedle reguł, które narzuca jej rodzina, tradycja i narzeczony. Orientuje się, że nowo poznany mężczyzna zaczyna coraz więcej dla niej znaczyć.
Nie wie jednak, że padł pewien zakład…
KILKA SŁÓW:
Kolejny raz miłe zaskoczenie powieścią Pani AGNIESZKI :)
Czyta się dobrze, lekko, z dużym zainteresowaniem, że niełatwo się zatrzymać, aż nie dotrze się do końca lektury.
Sama historia niby banalna, ale poruszająca serce :)
Ocena: 5/5
3. NOCNY PRZEŚLADOWCA - CHRIS CARTER
Na zapleczu nieczynnego sklepu mięsnego policjanci znajdują niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety, której zaszyto usta i… krocze. Do sekcji zwłok przystępuje doktor Winston i jego młodziutki asystent. Oględziny przynoszą jednak więcej pytań niż odpowiedzi, a ich tragiczny finał wywołuje niemałą panikę w szeregach policji LA. Rozpoczyna się intensywne śledztwo. Do akcji wkraczają Robert Hunter i Carlos Garcia ze specjalnej jednostki wydziału zabójstw. Detektywi odkrywają wkrótce, że prowadzone przez nich śledztwo łączy się ze sprawą porwania prowadzoną przez prywatną detektyw Whitney Meyers. Hunter nabiera też przekonania, że sadystyczny morderca mógł porwać nawet kilka kobiet jednocześnie, i najwyraźniej dopiero się rozkręca. Wkrótce policjanci znajdują kolejne zwłoki...
KILKA SŁÓW:
Świetny kryminał, dobrze się czytało, pomysł na zbrodnie zaskakujące i nietuzinkowe, psychika i motywacje mordercy dość ciekawe opisane. Moja wyobraźnia pracowała na zwiększonych obrotach i dosłownie widziałam rozgrywające się sceny, ahh, aż strach pomyśleć...
Dawno nie czytałam tak dobrej książki.
Ocena 5/54. ZAMKNIJ OCZY - SOPHIE MCKENZIE
Geniver Loxley urodziła martwą córkę, Beth i po ośmiu latach wciąż nie może się z tego otrząsnąć. Podczas gdy jej mąż Art z powodzeniem rozwija swoją firmę, ona ani na chwilę nie przestaje myśleć o Beth, nie może też ponownie zajść w ciążę… Pewnego dnia świat Gen zostaje przewrócony do góry nogami. Na progu jej domu staje obca kobieta i przekazuje wiadomość, której pragnęła najbardziej na świecie: że Beth żyje. Że czeka gdzieś na matkę, by ją odnalazła…
To szalone. Niewiarygodne. Ale po co ktoś miałby wymyślać takie historie? Ignorując ostrzeżenia męża i przyjaciółki, Gen pozwala sobie na nadzieję – nadzieję, która wpędza ją w obsesję. Ma w głowie zupełny chaos, czuje jednak, że musi dotrzeć do prawdy.
Tylko komu może zaufać? I dlaczego Art nie chce jej pomóc? Chce oszczędzić jej cierpień czy czegoś groźniejszego? Czy Beth naprawdę żyje? I jeśli tak, to kto i dlaczego odebrał ją matce?

KILKA SŁÓW:
Bardzo dobra książka. Akcja toczy się w błyskawicznym tempie są emocje, zaskoczenie, czasem strach, ból, cierpienie, rozpacz, no i najważniejsze ta miłość-walka do swojego utraconego osiem lat dziecka... Końcówka zaskakująca.
OCENA: 5/5
5. ALIBI NA SZCZĘŚCIE - ANNA FICNER - OGONOWSKA (TOM I)
Daj się porwać tej pięknej historii o miłości, przed którą nie da się uciec. 
Przestań się spieszyć i pomyśl o tym, co w życiu najważniejsze.
Hania straciła wszystko. Jej życie zatrzymało się pewnego sierpniowego dnia. Przestała marzyć, a jedyne plany to te, które układa dla swoich uczniów.
Kiedy na jej drodze staje Mikołaj, Hania boi się zaangażować, ale on walczy o miłość za nich dwoje. Pomaga mu w tym jej przyjaciółka Dominika, której energia i poczucie humoru rozsadziły niejedno męskie serce. Jest też pani Irenka: prawdziwa skarbnica ciepła i mądrości - po prostu anioł stróż. To w jej nadmorskim domu, gdzie na parapecie dojrzewają pomidory, a kuchnia pachnie szarlotką i sokiem malinowym, Hania odnajduje utracony spokój, odzyskuje wiarę w miłość i daje sobie wreszcie prawo do bycia szczęśliwą.
To pełna nadziei opowieść o tym, że nic nie zamyka nam drogi do szczęścia. Bo szansa na nowe życie jest zawsze i tylko od nas zależy, czy zechcemy ją wykorzystać.

KILKA SŁÓW:
"Alibi na szczęście" to powieść rekomendowana przez polskie gwiazdy kina Danuta Stenka, Artur Żmijewski.
Bardzo dobra, ciepła i pełna miłości książka. Powiedziałabym, że typowa dla romantyczek, chociaż ja do tej kategorii się nie zaliczam to i tak z miłą chęcią sięgnę po 2 i 3 tom... tak z ciekawości jak potoczyły się losy bohaterów :)
OCENA:4/5SUMUJĄC W TYM MIESIĄCU PRZECZYTAŁAM PIĘĆ KSIĄŻEK CO DAŁO MI 12,5 CM.

A jak u Was z czytaniem w tym miesiącu?

Pozdrawiam!!

 1. Alibi na szczęście czytałam, ale z każdym kolejnym tonem było gorzej;(
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Też tak myślałam....ale przeczytam :)
   Usuń
 2. Muszę przeczytać ,,Zamknij oczy"- opis już mnie ujął!:)
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. polecam!! bardzo ciekawa, wzruszająca historia no i trzyma w napięciu od początku do końca :D
   Usuń
 3. u mnie w ty miesiacu słabo :( tylko Grey..
  i szukam czegoś następnego dla siebie.
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Jak Ci się podoba Grey to polecam ' Dotyk Crossa' (4 tomy) - Sylvia Day :)
   Usuń
 4. Nocny prześladowca mnie interesuje;)
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. mocny kryminał, trzyma w napięciu od początku, aż do końca :)
   Usuń

 5. Odpowiedzi  1. spokojnie, przyjdzie jeszcze czas to poczytasz :)
   Usuń
 6. Sporo książek, żadnej nie miałam okazji czytać
  OdpowiedzUsuń
 7. w tym miesiącu przeczytałam tylko Greya :D
  OdpowiedzUsuń
 8. Ja czytam właśnie Greya:) i tyle...i czuję, że go będę długo czytać...brak czasu
  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam żadnej z tych książek. Ostatnio jakoś czasu nie miałam...
  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jestem w trakcie czytania 50 Twarzy Greya oczami Greya...cieżko idzie bo to już nie to samo co poprzednie części.
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Oczami Greya nie czytałam, ale słyszałam, że nie za bardzo jest zachwalana :/
   Usuń
 11. Wspaniały wynik. Oby październik był dla Ciebie jeszcze lepszy.
  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam ,,Zamknij oczy" i muszę przyznać, że to bardzo dobra pozycja ;)
  OdpowiedzUsuń
 13. "Zamknij oczy" mnie zaciekawił i pewnie po nią sięgnę przy nadarzającej się okazji :o)

  Ja na razie jestem po lekturze "Ogień i woda", A obecnie czytam najnowsze Millennium - Co nas nie zabije :o)
  OdpowiedzUsuń

  Odpowiedzi  1. Ogień i woda nawet mnie zaciekawiła- czekam na ciąg dalszy :) jeżeli chodzi o najnowszą część trylogii kryminalnej Millennium słyszałam i będę na nią polować :D
   Usuń
 14. Alibi na szczęście czytałam. Bardzo mi się podobała :)
  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam takie posty-dzięki nim wiem na jakie książki zwrócić uwagę będąc w księgarni lub bibliotece :)
  yolooliwkaa.blogspot.com
  OdpowiedzUsuń
 16. 12,5 cm to bardzo ładny wynik :D Ja w tym miesiącu wspaniałego wyniku nie mam, bo póki co udało mi się przeczytać do połowy tylko książkę Wołanie kukułki Roberta Galbraith :)
  OdpowiedzUsuń
 17. 2,4 i 5 chętnie przeczytałabym :D
  i nawet sobie zapisze i poszukam w bibliotece ich :D

  pozdrawiam i zapraszam do mnie ;))
  OdpowiedzUsuń
 18. Mam ochotę na "Alibi na szczęście", ale i tak pewnie bym przeczytała tylko jeden tom ;)
  OdpowiedzUsuń

poniedziałek, 31 sierpnia 2015
SIERPIEŃ- Moje przeczytane książki

Hejka, hejka!!
Mamy koniec miesiąca,  czyli jak zawsze na blogu krótka recenzja moich przeczytanych książek.
1. SPIRALA ZBRODNI -TAMI HOAG
Morderstwo rodziny Haasów wstrząsnęło całą okolicą i detektywami z wydziału zabójstw. Wszyscy oddychają z ulgą, gdy policja aresztuje głównego podejrzanego, Karla Dahla. Niestety brak bezpośrednich dowodów jego winy, a według sędzi Moore jego bogata kartoteka kryminalna nie ma związku z tą sprawą. Ta decyzja wywołuje powszechne oburzenie, a sama sędzia zostaje brutalnie zaatakowana przez nieznanego napastnika. Śledztwo wkracza w nową fazę, gdy ktoś porywa Moore, a Karl Dahl ucieka z aresztu. Detektywi Kovac i Liska badają każdą poszlakę, eliminują wiele fałszywych tropów. Szybko wychodzi na jaw, że nie tylko przeszłość Karla Dahla skrywa wiele mrocznych tajemnic. Kto będzie kolejną ofiarą bezwzględnego mordercy?
KILKA SŁÓW:
To moje pierwsze spotkanie z twórczością Tami Hoag, po przeczytaniu jej kryminału mam ochotę na więcej. Akcja jest szybka, nie zwalnia ani na moment, fajny styl pisarski autorki.
Rozwiązanie zagadki 'kto jest mordercą' - na piątkę plus.
OCENA: 5/5
2. POCAŁUNEK ŚMIERCI - J. T. ELLISON
Krwawe ślady maleńkich stóp prowadzą do kuchni. Na podłodze leży martwa Corinne. Obok siedzi jej wystraszona półtoraroczna córeczka...Śledztwo prowadzi detektyw Taylor Jackson. W trakcie dochodzenia odkrywa wstydliwe fakty z życia ofiary. Piękna i znana Corinne Wolff zażywała silne antydepresanty, mimo że była w siódmym miesiącu ciąży. Czy naprawdę czuła się aż tak nieszczęśliwa? Czy wiedziała, że jej mąż robi nielegalne interesy z bossem miejscowego pornobiznesu? Lokalne media podgrzewają atmosferę, śledczy pracują pod ogromną presją. Sprawa wydaje się beznadziejna. Brakuje świadków, ktoś nieustannie podsuwa fałszywe tropy i próbuje skompromitować detektyw Jackson. Mimo to policja odnajduje dowody świadczące, że Corinne mógł zamordować tylko ktoś, komu bezgranicznie ufała.
KILKA SŁÓW:
Dobry kryminał, może nie mrozi krew w żyłach, czy też nie powoduje strachu, ale czyta się błyskawicznie, bardzo wciągająca i ciekawa fabuła. Żałuję tylko, że po przeczytaniu, odkryłam, że to trzeci tom historii T.J, jednak to w niczym nie przeszkadza, przynajmniej mam taką nadzieję :D Myślę, że w każdym tomie jest opisana inna historia, ale na pewno wypożyczę pierwszą i drugą propozycję i dam Wam znać, czy się nie myliłam :)
OCENA: 4/5
3.PRAWIE JAK SIOSTRY- MARIA ULATOWSKA
Po ukończeniu liceum Leksi, Teo i Luśka, czyli Aleksandra, Teodora i Jolanta, trzy przyjaciółki z tej samej klasy, postanowiły, że bez względu na to, jak potoczą się ich losy, będą się spotykały co pięć lat w umówionym miejscu, zawsze tego samego dnia. Każda opowie wtedy, co się wydarzyło przez ten czas w jej życiu. A dzieje się wiele, jak to w życiu. Pojawia się pewien mężczyzna, jest więc miłość, odrzucenie, tęsknota, ból po stracie najbliższej osoby, zdrada, wybaczenie… Ale czyż z tym wszystkim nie poradzi sobie prawdziwa przyjaźń? Ta największa, trwająca przez lata..
Osadzona w trzech planach czasowych opowieść o wielkiej próbie lojalności, wierności i pamięci; o wartościach, dla których czas jest najtrudniejszym sprawdzianem.
KILKA SŁÓW:
Początek zapowiadał się nawet interesująco, ale strasznie zamęt wprowadził przeskoki w czasie akcji...później, teraz, jeszcze później, a na końcu potem ahhh, zakręcone. Gdyby nie te przeskoki w czasie, książka byłaby ciekawsza, a tak nic, a nic mnie nie zaciekawiła :/
OCENA: 1/5
4. OGIEŃ I WODA - VICTORIA SCOTT
W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna…dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma. Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?
KILKA SŁÓW:
To powieść o oryginalnej i bardzo interesującej fabule, ze zróżnicowanymi i barwnymi postaciami. Akcja rozwija się szybko i nie zwalnia ani na moment. Chwilami czułam, że i ja biorę udział w 'Piekielnym Wyścigu' razem w bohaterami i walczę o nagrodę jaką jest: lekarstwo dla chorej osoby.
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy....czyli następny tom.
OCENA: 5/5
Książkę dostałam na spotkaniu blogerek dzięki: http://sklep.choppersdivision.pl/
5. 52 ZMIANY - LEO BABAUTA
Czujesz, że życie wymknęło ci się spod kontroli? Że obowiązki i kłopoty zabrały ci całą radość życia? Że twoje życie to roller coaster i gonisz za nie wiadomo czym, a prawdziwy cel ciągle ci umyka? Zatrzymaj się!
Ta książka nie jest jednym z podręczników samodoskonalenia, których autorzy prawią oderwane od rzeczywistości kazania. To raczej laboratorium zmiany, w którym próbujemy nowego podejścia do codziennych spraw. Książka składa się z 52 rozdziałów, po jednym na każdy tydzień w roku, każdy rozdział to krok ukazujący, co cię motywuje i pozwala rozwinąć skrzydła, uwalniając od ograniczeń. Taka forma pomaga czytelnikowi stopniowo osiągać pomniejsze i większe cele. Proponowane zmiany są uniwersalne i obejmują takie sfery jak zdrowie, niezależność finansowa, nastawienie do świata, upraszczanie życia. Autor radzi między innymi, jak rozsmakować się w codziennych posiłkach, uprzątnąć dosłowny i metaforyczny bałagan w swoim otoczeniu, zacząć się ruszać, otworzyć się na nowe doświadczenia, pracować z radością, sporządzić domowy budżet, zerwać z nałogiem, ćwiczyć koncentrację, przestać marnować czas na telewizję, a także przyjąć do wiadomości, że jest się wystarczająco dobrym już teraz.
KILKA SŁÓW....raczej dużo słów będzie :D
Szczerze powiedziawszy nie lubię poradników żadnych, nie i kropka. Książka przeznaczona jest do czytania przez cały rok. Zawiera pięćdziesiąt dwie rady do wykorzystania po jednej na każdy tydzień. Jak widać, ja się do zaleceń autora nie dostosowałam i przeczytałam w jeden dzień.
Dobra, a teraz przedstawiam kilka rad autora:
'Medytuj'- buhaha tak, żeby w domu rodzinka zaglądała na mnie dziwnie?, nie dziękuję, jeszcze mnie nie postraszyło.
'Spacery' - spacery to ja mam codziennie po kilka razy do sklepu, szkoły i przedszkola.
'Giętki umysł' tu bez komentarza...za dużo pisania.
'Czyść zęby nicią dentystyczną'...i jeszcze najlepiej przez 2 minuty. -dobrze, że nie wykałaczką!! bondyś, kto chce niech czyści czym chce, po co o tym pisać??
'Śpij dłużej' -jak mi dzieci ktoś popilnuje, to z miłą chęcią pośpię troszkę dłużej :D
'Zacznij oszczędzać' -taak, a z czego??
'Oddychaj' - skupić się na oddechu - tak :) skupiałam się dwa razy podczas rodzenia... i nic mi to nie dało :D
'Pozbądź się telewizji'- tak, a może i telefonu, komputera, radia.... choć ja mało oglądam, bo wolę czytać książki, no ale moim zdanie to chore...chcę to oglądam!
Ooooo nareszcie mądre......
'Pomagaj innym' szacun !! pomagam i lubię pomagać i mam nadzieję, że więcej takich ludzi się znajdzie.
'Czytaj' tak, tak to uwielbiammm
'Doceniaj życie' ba! codziennie staram się to robić !
'Ogranicz zakupy' bardzo dobry punkt.... muszę przyznać, że nauczyłam się ograniczać z zakupami, najbardziej kosmetycznymi :D teraz jest już spoko Renia nie szaleje  !!!
'Jedz trochę warzyw' tu się zgadzam, warzywa są zdrowe i ważne w diecie :)
Dobra, dobra to by było na tyle.....chcecie takie rady?proszę bardzo przeczytajcie, ja mówię NIE!
OCENA: 1/5
Poradnik dostałam na spotkaniu blogerek dzięki http://sklep.choppersdivision.pl/
6. DOCEŃ SIEBIE - MIRANDA KERR
"Zabieram Cię w drogę do odkrywania samej siebie, byś mogła zobaczyć, jak niesamowita naprawdę jesteś. To nieprawda, że nie masz siły. Masz jej więcej, niż mogłabyś sobie wyobrazić! Zbyt często nie dostrzegamy szansy na zmianę swojego życia. Zbyt często myślimy o sobie w kategoriach tego, kim jesteśmy lub kim powinnyśmy być, a nie kim mogłybyśmy i chcemy być. To twój wybór. Możesz zdecydować, by być odważną, dzielną, nie bać się podejmować ryzyko i dostrzegać wspaniałych ludzi wokół siebie. Odważ się marzyć i z radością oczekuj tego, co możliwe. I pamiętaj, że jedyne, co cię ogranicza, to twoje własne myśli. Tylko ty masz moc je zmienić. Zrób to, a zmienisz swój świat. Rozwiń skrzydła i leć!
KILKA SŁÓW: Następny poradnik :D Nieee, ale Renia przeczytała, a jak!!! dali, to przeczytałam !
No tu już troszkę lepiej było, przynajmniej nie uśmiałam się, aż tak mocno  jak u poprzedniej :D
Książka, a raczej poradnik, ale dla młodych dziewczyn, oooo TAK zdecydowanie !!!
Ocena: 1/5

Książkę dostałam również na spotkaniu blogerek: http://sklep.choppersdivision.pl/

Sumując w tym miesiącu przeczytałam sześć książek co dało mi 14,5 cm.


A jak u Was z czytaniem w tym miesiącu ??

1 komentarz:

 1. "Pamiętnik" tylko oglądałam (uwielbiam Goslinga :P) za każdym razem ryczę jak bober... ale książki jeszcze nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń