środa, 2 grudnia 2015

LISTOPAD - MOJE PRZECZYTANE KSIĄŻKI

Witam
Ten czas tak szybko leci, że zapomniałam pokazać, co i ile przeczytałam w listopadzie. Nie przedłużając, zapraszam do mojej lektury.
1. PŁACZ NIEMYMI ŁZAMI - JOE PETERS
"Wstrząsające wspomnienia dziecka maltretowanego i molestowanego przez swoich najbliższych – bardziej poruszające niż historie opisywane przez Cathy Glass.Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie. A świat pozostał niemy. 
To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem… 
A jednak to zdarzyło się naprawdę. 
Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące 
żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno…
Kiedy Joe miał pięć lat, ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę. 
Odtąd matka mogła już być bezkarna...
Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci, jeść pod stołem resztki z podłogi. Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy. Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata…
Kiedy miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki. Mężczyzna gwałcił chłopca na oczach matki. Chłopiec krwawił, 
cierpiał, ale nie mógł nie tylko mówić, ale nawet krzyczeć. 
Ale najgorsze miało dopiero nastąpić..."
KILKA SŁÓW:
Świetna, a zarazem smutna książka jaką w życiu miałam okazję przeczytać. Czytając losy Joe'go płakałam jak bóbr. Nawet sobie nie umiem wyobrazić, co te biedne dziecko musiało przejść, i nie mogę uwierzyć, że są na świecie tacy wredni, okrutni ludzie-potwory...Przecież dziecko to największy skarp życia, które powinno się kochać i pielęgnować do końca życia. :/ 
OCENA: Trudno oceniać tak smutną, ale prawdziwą historię, więc tego nie zrobię, ale za to mogę ją Wam polecić!

2. ŻYCIE PISANE NA PIASKU - REGINA CALCATERRA
"Dzieciństwo razem z czwórką rodzeństwa spędziła na ulicy i w rodzinach zastępczych. Dziś pełni wysokie funkcje rządowe. Nowojorska prawniczka opowiada o walce o przetrwanie i uratowanie rodzeństwa i o drodze na szczyt. Od bezdomności, głodu i przemocy do imponującej kariery politycznej - porażająco szczera, chwytająca za gardło historia walki i nieugiętości wobec wszelkich przeciwności losuUlica, schronisko dla bezdomnych, parking za supermarketem, spanie w samochodzie, piwnica w domu nowego faceta matki albo strych...Dla Reginy i jej rodzeństwa bieżąca woda i stary materac to luksus. Na takie życie skazała ich matka. Wiecznie pijana, obrzuca dzieci wyzwiskami i bije je, brutalnie, do krwi. Spokój jest tylko wtedy, kiedy znika - na dzień albo na miesiąc. U kolejnego wujka albo Bóg wie gdzie. Wtedy dzieci radzą sobie same, a Regina zastępuje im matkę. „Organizują” jedzenie, ubranie. I nie zdradzają przed nikim, że są głodni i bici. Bo wtedy zabierze ich opieka społeczna…Lecz to, czego boją się najbardziej, nadchodzi. Zostają rozdzieli i trafiają do rodzin zastępczych. Dla Reginy zaczyna się kolejna walka - o odzyskanie rodzeństwa. Regina Calcaterra opisuje, jak pomagając sobie wzajemnie, wraz z siostrami i bratem przetrwała okrucieństwo matki, zaniedbanie, bezdomność, koszmar domów zastępczych. Mówi o marzeniach o lepszej przyszłości - dla siebie i dla nich. O uporze, z jakim szła naprzód: w wieku 14 lat uniezależniła się od opieki matki, skończyła college i studia prawnicze, rozpoczęła karierę w administracji stanowej."
KILKA SŁÓW:
Kolejna smutna historia, a raczej autobiografia. Dramat opowiadający o pewnym rodzeństwie które przeszło przez piekło. Koszmar jakie dzieci przeszły i to przez własną matkę, a potem następne piekło, w rodzinie zastępczej. Łzy, ból i rozpacz, ahh, ponownie płakałam jak bóbr. Ale cieszy mnie to, że rodzeństwo w późniejszym życiu wyrosło na porządnych ludzi, mimo, że nie zaznali luksusów, ani najważniejszego .....miłości rodziców :/
3. SZUKAJ MNIE WŚRÓD LAWENDY - AGNIESZKA LINGAS - ŁONIEWSKA
ZUZANNA - TOM 1
 "Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy historie, trzy miłości. Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych obietnicach? Mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale czy takim dobrodziejstwem Zuzanna obdarzy Roberta? Nie tak łatwo przecież zamknąć karty przeszłości i napisać nową opowieść o wspólnym życiu.

Zuzanna to pierwszy tom historii trzech kobiet w gorących chorwackich klimatach. Opowieść o tym, jak łatwo i szybko można zniszczyć wszystko, co w życiu najcenniejsze i jak trudno potem to odzyskać."
ZOFIA - TOM 2
"Kontynuacja lawendowej trylogii. W tomie II poznajemy historię trójkąta miłosnego średniej siostry Zuzanny i Gabrieli. Zosia staje twarzą w twarz z własną przeszłością i pierwszą wielką miłością. Maks Krall wraca do jej życia i nie pozwala o sobie zapomnieć. Czy Zosia zrozumie własne pragnienia, czy Adam wyjawi jej prawdę, czy Maks naprawdę ją kocha? Wraz z bohaterami zwiedzamy Frankfurt nad Menem, Wrocław i oczywiście malowniczą Dalmację Południową. Opowieść o miłości, tajemnicy sprzed lat i życiu w zakłamaniu."
GABRIELA - TOM 3
"Ostatni tom lawendowej trylogii. Wracamy na półwysep Peljesac do Trpanj i wraz z Gabrielą próbujemy odszukać cień wielkiej miłości do Iwo, który przed laty zostawił dziewczynę w obcym kraju i wyjechał do Włoch. Co się wydarzyło pomiędzy energiczną blondynką i przystojnym Chorwatem? Jakie tajemnice uniemożliwiły tej zakochanej parze życie w miłości? Czy Gabrysia zna całą prawdę o Iwo? Czy ten mężczyzna wie, jaką naprawdę kobietą jest ta Polka, o której nie może przestać myśleć? Zakończenie miłosnych historii trzech sióstr. Pełne namiętności, tajemnic i przeciwności losu."
KILKA SŁÓW:
Wszystkie trzy części czytało mi się szybko i lekko. Fajna, romantyczna trylogia, która zabrała mnie w podróż po malowniczych zakątkach Włoch i Chorwacji, gdzie siostry odnajdują to, czego tak długo szukały, czyli miłości i spełnienia.
Ocena: 4/5

Sumując w listopadzie przeczytałam pięć książek, co dało mi 10 cm.
Został mi ostatni miesiąc do mojego wyzwania: przeczytaj tyle, ile masz wzrostu. Czy mi się udało? tego dowiecie się pod koniec grudnia :)

Pozdrawiam!

21 komentarzy:

 1. Żadnej z nich nie czytałam, może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam żadnej. Ale ostatnio wzięło mnie mocno na biografie i dokumenty więc inna literatura czeka w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam wcześniej tych książek, ta lawendowa trylogia mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze dwie książki to "ciężkie" pozycje więc chyba dobrze, że następne je trochę zrównoważyły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwie pierwsze pozycje są zapewne bardzo wzruszające i poruszające.

  OdpowiedzUsuń
 6. pierwsza książka bardzo mnie zainteresowała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam, ale Aniu pamiętaj, łzy same lecą... :/

   Usuń
 7. Druga wydaje się być interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Żadnej z nich nie znam, zaciekawiła mnie ta pierwsza

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nadal nie mam czasu na czytanie...heh, może kiedyś się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Prozę Agnieszki Lingas-Łoniewskiej mam od dawna w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kobietko zazdroszczę Ci tego czasu i chęci do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. oo a ja tak dawno czytałam..

  OdpowiedzUsuń
 13. takie smutne! za smutne!

  http://lamodalena.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Z chęcią oddałabym się w lekturę ciekawej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na pierwszą pozycję mam ochotę :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale Zeberko pamiętaj, przygotuj sobie paczkę chusteczek, bo pewnie będziesz płakała jak ja, bardzo smutna historia :/

   Usuń
 16. Ja nadal nie siadłam do żadnej książki ;(

  OdpowiedzUsuń