niedziela, 31 maja 2015

MAJ- moje przeczytane książki

Witajcie, 
dziś mamy ostatni dzień maja, czyli co?? czas pokazać ile książek przeczytałam no i jakie :)
ZAPRASZAM !!!
1. SKLEPIK Z NIESPODZIANKĄ - KATARZYNA MICHALAK
Miasteczko Pogodna, które Bogusia pokochała od pierwszego wejrzenia, stało ciche i spokojne w promieniach przedpołudniowego słońca. Zegar na ratuszowej wieży wybijał kolejne kwadranse, kasztanowce w parku szumiały na wietrze od morza, a światło w kroplach fontanny tworzyło tęcze, którymi powinny zachwycać się maluchy. Zwykle o tej porze było ich w parku pełno. Nie dziś jednak. Bo chociaż tutaj, na rynku, panował leniwy letni spokój, parę przecznic dalej rozgrywał się dramat...
Sklepik z Niespodzianką to wciąż miejsce spotkań kręgu zaprzyjaźnionych kobiet: uroczej właścicielki Sklepiku - Bogusi, pięknej i humorzastej tap madl - Konstancji, energicznej femme fatale - Adeli, zagubionej pani weterynarz - Lidki, dobrej duszy miasteczka - Stasi. Jednak w małej nadmorskiej miejscowości nastał czas zmian. Lidka była uroczą, kochającą życie kobietą. Była. Niespełnione marzenie o dziecku, własnym, ukochanym maleństwie, zmienia wszystko. Z lekarki weterynarii, którą w Pogodnej lubiano i szanowano, ze wspaniałej przyjaciółki, na którą Bogusia, Adela i Stasia mogły liczyć, Lidka przeistacza się w godną pożałowania istotę, raniącą najbliższych. Co jeszcze poświęci, by zostać matką? Niespodziewane trudności pojawiają się także w życiu Bogusi i Adeli. Czy kobiety odnajdą w końcu szczęście i spokój? Czy los się do nich uśmiechnie?

KILKA SŁÓW:
Lubię książki pani Kasi :) Książka przeczytana w ciągu jednego wieczoru. Ciepła opowieść o marzeniach i dążeniu do ich realizacji.
Ocena: 4/5
2.MAŁŻEŃSKA FUZJA - JENNIFER PROBST
Julietta Conte, piękna i chłodna kobieta sukcesu, prezes doskonale prosperującej firmy La Dolce Famiglia, żyje pracą. Upojne randki uznaje za mocno przereklamowane.
Sawyer Wells, bogaty, przedsiębiorczy mężczyzna po przejściach, lubi kobiety i chętnie wdaje się w romanse, lecz nie wierzy w miłość. Korzystną fuzję ich przedsiębiorstw dopełnia wymuszone małżeństwo z rozsądku. Przyjaciele i rodzina komplikują im życie. Czy w takim związku jest miejsce na miłość? Bo seks to za mało! Akcja i finał jak z filmu. Gorąca komedia romantyczna z urokliwą Italią w tle.

KILKA SŁÓW:
Moja pierwsza przygoda tej autorki, ale już wiem, że nie ostatnia. Fajnie przedstawione uczucia i emocje bohaterów, szeroko opisane sceny erotyczne. Czytało się szybko i lekko, jak większość romansideł. Chętnie przeczytam całą serię :)
Ocena: 5/5
3. TAMTE CUDOWNE LATA- MARIAN IZAGUIRRE
Niezwykła historia o wielkiej mocy książek i prawdziwej miłości, porównywana do powieści Carlosa Ruiza Zafóna.
„Tęsknię za czasem, kiedy byliśmy panami życia”, mówi, krzątając się po kuchni, Lola. Jej dawna egzystencja, pełna marzeń, poświęcona była książkom i dyskusjom w kawiarniach, leniwym sjestom i snuciu wizji lepszej Hiszpanii, która w tamtym okresie powoli uczyła się demokracji. Jednakże przyszedł rok 1936, rok wybuchu hiszpańskiej wojny domowej, i życie zamieniło się w walkę. Teraz, po piętnastu latach, Loli i jej mężowi Matíasowi pozostał jedynie mały antykwariat, na wpół ukryty w jednej ze starych madryckich dzielnic, i sprzedawanie przypadkowym klientom romansów i zapomnianych klasyków. To tutaj, w tej skromnej księgarence, pewnego popołudnia roku 1951 Lola pozna Alice, kobietę, która znalazła w literaturze sens istnienia. We dwie, czytając wspólnie jedną książkę, zabiorą nas do Anglii początków XX wieku, gdzie poznamy pewną dziewczynkę, dorastającą w nieświadomości, kim byli jej rodzice. 
Powieść Marian Izaguirre to hołd złożony lekturze, ale również opowieść o dwóch kobietach, które wiedzą o życiu zbyt dużo, by móc o tym mówić.
KILKA SŁÓW:
Do przeczytania tej książki zachęciło mnie porównanie jej do "Cienia wiatru" Zafona, czytałam i mogę powiedzieć, że była wciągająca, tajemnicza było tam to coś. Natomiast 'Tamte cudowne lata' to nudna, usypiająca powieść, która obiecywała wiele, a okazała się zwykłą książką jakich w Polsce wydano już wiele. Historia toczy się zarówno w Francji, Hiszpanii i Anglii. Jest motyw wielkiej miłości, śmierci, pasji do czytania książek i wojny.... ale dla mnie taka nijaka :/
Ocena: 2/5
4. GRZECHY MATKI- DANIELLE STEEL
Emocjonująca, wzruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie, o ironii losu, który sprawia, że dzieci powtarzają potępiane grzechy matki, i o miłości, która zwycięży wszystko. Legendarna bizneswoman, ikona międzynarodowego przemysłu i handlu, uosobienie sukcesu. I tylko ona wie, ile za ten sukces zapłaciła… Olivia Grayson nawet nie zauważyła, kiedy jej czworo dzieci dorosło, zajęta budowaniem swojego światowego imperium meblarskiego. Żeby nadrobić stracone lata, co roku urządza wspaniałe wspólne wakacje, które mają być świadectwem jej matczynej miłości. Tego roku zabiera wszystkich – córki, synów, synowe i wnuki – na niezapomniany rejs luksusowym jachtem po Morzu Śródziemnym. Nie przeczuwa, że będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością i prawdą o swoich najbliższych, jakiej nie podejrzewała…
KILKA SŁÓW:
Główna bohaterka Olivia zamiast wychowywać dzieci poświeciła się karierze (czworo dzieci, wychował ojciec i kochająca babcia). Po wielu latach kiedy dzieci są już dorosłe próbuje odbudowywać relacje z nimi, organizując coroczne wakacje, lecz dzieci ciągle mają żal do matki i zaczynają niestety popełniać jej błędy :/ Czy uda jej się  nadrobić stracony czas i zmierzyć się ze swoją przeszłością i prawdą o swoich najbliższych ?? jeżeli Was ciekawi przeczytajcie. Jak dla mnie to "bajkowa" opowieść :)
Ocena: 4/5
5. SKRADZIONA - CLARA SANCHEZ
Powieść oparta na prawdziwych historiach dzieci odebranych matkom. Autorka nagrodzona PREMIO PLANETA.
Pewnego dnia w teczce z dokumentami, do której dzieci nie powinny zaglądać, Weronika znalazła fotografię. Ze zdjęcia spoglądała na nią dziewczynka, bardzo do niej podobna, trochę tylko starsza. Na odwrocie ręką mamy było zapisane jedynie imię: Laura. Weronika, mimo że miała dopiero 9 lat, intuicyjnie wyczuwała, że nie powinna zadawać pytań. Jednak rodzinna tajemnica nie dawała jej spokoju.
Kim była Laura? I jak jej osoba łączyła się z dziwnym zachowaniem rodziców?
„Skradziona” to powieść nawiązująca do kontrowersyjnej afery, która wstrząsnęła Hiszpanią: co najmniej 60 000 Hiszpanów zostało w dzieciństwie porwanych i sprzedanych zaraz po narodzinach. Ich matki były przekonane, że dzieci zmarły przy porodzie.
KILKA SŁÓW:
Prawdziwa, wzruszająca historia matki wierzącej, że jej córka żyje choć inni zwątpili, ona szukała, ona czuła, że gdzieś jest..... do końca, niestety choroba i śmierć przerwały poszukiwania. Poszukiwania postanowiła kontynuować jej druga córka, czy odnajdzie siostrę ?? koniecznie przeczytajcie. 
Ocena: 5/5

SUMUJĄC W MAJU PRZECZYTAŁAM PIĘĆ KSIĄŻEK CO DAŁO MI 14 CM.


POZDRAWIAM!!

20 komentarzy:

 1. Nie znam żadnej z tych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadnej z nich nie miałam okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. 14 cm - ładnie! :) Jak będę miała więcej czasu, sama chętnie przystąpię do książkowego wyzwania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie Ci poszło! :) Żadnej z nich nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. w maju przeczytałam tylko 1 książkę

  OdpowiedzUsuń
 6. Zadnej nie znam, a Ksiazkozerce tez posiadam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Co Renia z tymi centymetrami? Nie czytałam zadnej z tych książek ale cos wybiorę na urlop

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renia chce się zmierzyć z wyzwaniem : przeczytaj tyle, ile masz wzrostu :D

   Usuń
 8. ale Ci zazdroszczę! ja nie mam kiedy czytać :(

  OdpowiedzUsuń
 9. wow! a ja tylko kodeks wyborczy czytałam ;/

  OdpowiedzUsuń
 10. musze sobie postanowic ze znajde czas na czytanie !

  OdpowiedzUsuń
 11. Większość ludzi nie czyta książek a to błąd, ja bardzo lubię. Przez ostatni czas nie miałam kiedy poczytać, ale to nadrobię oczywiście ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. nie czytałam żadnej z prezentowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 13. nie czytałam żadnej ale grzechy matki oraz skradziona mnie zainteresowały ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetnie Ci idzie czytanie :) U mnie nieco gorzej ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Cień wiatru" wspaniale mi się czytało, a że lubię książki o książkach to przeczytałabym "Tamte cudowne lata" :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Genialny wynik, jak na 1 miesiąc :)
  Chętnie bym przeczytała książkę K. Michalak.

  OdpowiedzUsuń