poniedziałek, 21 sierpnia 2017

VAXOL - CZYSTE, ZDROWE I ZADBANE USZY - SPRAY DO USUWANIA WOSKOWINY USZNEJ

Witajcie. W dzisiejszym poście przedstawię Wam produkt, który stosować możemy my jak i również nasze pociechy. Bardzo prosty w użyciu, a co najważniejsze bezpieczny. Mowa będzie o preparacie do usuwania woskowiny usznej marki Qpharma - Vaxol. Zapraszam!


Czyszczenie uszu wodą czy patyczkami może spowodować więcej kłopotów, niż korzyści. Dodatkowo wkładanie patyczka do ucha niesie ze sobą niebezpieczeństwo uszkodzenia delikatnej błony bębenkowej, a także ubicia woskowiny w tzw. korek woskowinowy. Gdy utworzy się taki „zator” możemy zacząć odczuwać swędzenie, ból, a nawet skarżyć się na niedosłuch. Wtedy konieczna jest już wizyta u laryngologa. Tymczasem można tego uniknąć stosując regularnie preparat stworzony z myślą o właściwej i bezpiecznej pielęgnacji uszu. Godnym polecenia produktem jest Vaxol.Preparat przeznaczony jest przede wszystkim do:
- utrzymywania regularnej higieny uszu – wspomaga naturalny proces samooczyszczania uszu
- zabezpieczania uszu przed działaniem bakterii i grzybów występujących w wodzie – aplikowany przed pływaniem lub kąpielą tworzy ochronny film
Vaxol® Spray do uszu,  przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. 
Cechy Vaxolu na które warto zwrócić uwagę to:
W 100% naturalny skład - jedynie farmaceutycznie oczyszczona oliwa z oliwek
Bezpieczny aplikator, nie pozwalający na wprowadzenie go zbyt głęboko do przewodu słuchowego, dzięki czemu nie uszkodzimy delikatnej błony bębenkowej
Delikatna aplikacja.
Możliwość podania w każdej pozycji – kiedy dziecko/dorosły stoi, siedzi lub leży
Precyzyjne dawkowanie dzięki czemu produkt mimo że opakowanie jest niewielkie wystarcza aż na 6 miesięcy stosowania.
Vaxol® to jedyny spray do uszu posiadający Rekomendację dwóch Polskich Towarzystw Laryngologicznych oraz jest polecany przez WOPR i Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt.Vaxol dostępny jest w formie sprayu, szklanej buteleczki z aplikatorem o pojemności 10 ml. Stosowanie preparatu jest bardzo szybkie i proste, wystarczy tylko delikatnie nacisnąć aplikator, a precyzyjnie odmierzona dawka, równomiernie rozpyli się w przewodzie słuchowym. Aplikator ma odpowiednio wyprofilowaną końcówkę więc nie ma zagrożenia uszkodzenia błony bębenkowej jak i nie ma możliwości, aby został umieszczony zbyt głęboko.
Preparat nie wylewa się z uszu i nie wymaga dodatkowego płukania w celu usunięcia resztek preparatu. Jest bardzo wygodny w stosowaniu - można go samodzielnie podawać w pozycji stojącej, siedzącej czy leżącej.
Skład jest naturalny, bo zawiera tylko i wyłącznie 100% oliwę z oliwek.
  Nie ma ryzyka przedawkowania. Oliwa z oliwek nie wysusza skóry przewodu słuchowego, nie powoduje podrażnień, nie powoduje pęcznienia korków woskowinowych. Nie zawiera wody, dlatego nie ma ryzyka, że będzie wspierał rozwój bakterii. Warto również wspomnieć, że ten produkt jest idealny dla osób często spędzających czas w wodzie. Oliwa z oliwek, która jest zawarta w preparacie tworzy taką barierę ochronną, która chroni przed dostaniem się wody w głąb naszego ucha. Do tego produkt jest wydajny i można go stosować długoterminowo.Dodatkowo Vaxol może być stosowany już u małych dzieci, ale przed użyciem u dzieci poniżej 1 roku życia należy zasięgnąć opinii lekarza. Produkt posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych do stosowania u dzieci i niemowląt. Cena wynosi 23 zł  i jest dostępny na stronie VAXOL
Znacie ten produkt ?

15 komentarzy:

 1. Fajnie, że są takie spraye :)

  OdpowiedzUsuń
 2. muszę kupić ten spray , wiem że patyczki szkodzą jeśli się czyści nimi uszy wewnątrz jednak jestem do tego baardzo przyzwyczajona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dobrze Cię rozumiem, też jestem mega przyzwyczajona do patyczków, bo od wieków ich używam, ale teraz staram się czyścić bardzo delikatnie i tylko po zewnętrznej stronie :)

   Usuń
 3. Pierwszy raz słyszę o tym produkcie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znam, dla syna stosuję solvax, też spray:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przyjemny w stosowaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Używam podobnego produktu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny, nawet dla dorosłych na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Warte zakupu :) Ja niestety raz uszkodziłam sobie błonę patyczkiem. Zmagałam się potem z silnym bólem :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja z kolei natrafiłem ostatnio na auresoil i muszę przyznać, że to naprawdę bardzo dobry olejek do czyszczenia uszu ;)

  OdpowiedzUsuń