poniedziałek, 27 października 2014

Poduszka Antyroztoczowa Firmy Sova

Witam!!
Na spotkaniu Blogerek które odbyły się w Katowicach otrzymałam poduszkę od Firmy SOVA. Firma ta posiada produkty które zapewnia trwałą ochronę przed alergenami wytwarzanymi przez roztocza kurzu domowego.

Od producenta:
Poduszkę SOVA wykonano z materiału Evolon® (waga 130 g/m2) - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Specjalna technologia uszycia poduszki zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach.
Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji tkaniny zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania. Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.

Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).

Evolon® nie zawiera szkodliwych substancji i nadaje się do kontaktu ze skórą dziecka, co potwierdza nadany mu znak Öko-Tex®.
Niebieski kolor poduszki to efekt barwienia, któremu został poddany materiał Evolon®. W procesie tym wykorzystano certyfikowane barwniki (Oeko-Tex 100).
Wypełnienie poduszki stanowi kulka silikonowa o średnicy 0,6-07 mm wykonana w 100% z włókien silikonowych. Sprężystość włókniny silikonowej gwarantuje, że poduszka przez długi czas zachowa właściwy kształt. Szczególną właściwością takiego wypełnienia jest zdolność dopasowywania się do kształtu głowy tak, aby zapewnić jak największy komfort snu. Wysoka jakość zastosowanego wypełnienia została potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex 100.

Moja opinia:
Podusia o wymiarach 35x35 cm jest w kolorze błękitnym, bardzo uroczym. Wykonana z materiału EVOLON -bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów(alergenów).Poduszka jest bardzo mięciutka, lekka, puchata i  przyjemna dla policzka.
Idealnie  dopasowuje się do kształtów oraz ruchów głowy.

Wypełnienie poduszki to w 100% włókna silikonowe.
Poduszkę SOVA można prać dowolnie często w temperaturze do 95°C.Podczas prania nie wolno stosować środków zmiękczających.

Myślę że taka poduszka uchroni nas choć trochę od tych wszystkich alergii, kurzu i roztoczy. 

 Moje dzieci chorują na AZS- atopowe zapalenie skóry. AZS to choroba skóry, która objawia się tym, że skóra (najbardziej w okresie grzewczym) jest bardzo sucha, zaczerwieniona i mocno swędzi.W ofercie zaciekawiły mnie piżamki dziecięce, paputki oraz rękawiczki dla AZS - powiem szczerzę, że nawet nie wiedziałam o takich cudeńkach :-) Odzież dla Atopików

Do poduszki dołączona została książeczka o Króliczku Evolinku. Moich dzieci od razu zaciekawiły ciekawe obrazki, więc wspólnie ją pokolorowaliśmy i przeczytaliśmy.Historyjka opowiada o chorym Króliczku Evolinku na AZS i alergię na roztocza kurzu domowego.
Po przeczytaniu książeczki mój synek podsumował :
" Mamo to tak jak ja!!! Dzięki podusi roztocza trzymają się z daleka ode mnie.Nie mam wtedy kaszlu ani kataru.Moja podusia sprawia, że lepiej mi się śpi bez małych stworzeń, które mi przeszkadzają śnić kolorowe sny. "
Więcej informacji znajdziemy 
23 komentarze:

 1. poduszka ponoć jest super! wygrałam ją kiedyś na profilu SOVY,ale od razu poprosiłam o wysyłkę do koleżanki,dla której taka poducha dla córci była wybawieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie produkty sobie cenie jako mama,mimo ze alergikami nie jesteśmy to przed roztoczami warto chronić zwłaszcza małe dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie jestem alergikiem, ale rozumiem, że dla niektórych to pewnie jak zbawienie taka poduszka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moją dostał chłopak, alergik :) Super, że dzieci zadowolone.

  OdpowiedzUsuń
 5. O, ta podusia jest w sam raz dla synka :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze podsumowanie :)
  Mojemu bratu by się taka przydała

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo nie słyszałam wczesniej o czymś takim

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny produkt. Ja uzywam własnie podusi, która dopasowuje się do kształtu głowy i kartu, bo miewam duże bule karku. Bardzo mi pomogła.

  OdpowiedzUsuń
 9. Potwierdzam świetna sprawa z poduszką :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To może być naprawdę świetny produkt. Nie widziałam jej wcześniej na żadnym blogu, to dla mnie nowość :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawy produkt,ciekawe czy firma ma poduchy dla dorosłych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ma :) 70/80 http://sklep.alergsova.pl/index.php?id_product=65&controller=product&id_lang=7

   Usuń
 12. o kurcze, ale Twój syn słodko to powiedział :D

  OdpowiedzUsuń
 13. nigdy wcześniej o niej nie słyszałam ale wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie widziałam jej nigdy ale wygląda całkiem fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. No to kolorowych snów! :*:*:*::*:*

  OdpowiedzUsuń